Artykuł sponsorowany Zalety kredytów konsolidacyjnych

Zalety kredytów konsolidacyjnych

Wiele zobowiązań w różnych bankach i instytucjach wiąże się z koniecznością spłaty kilku rat w odmiennych terminach. Co ważne, z ich spłatą nie można się spóźniać, ponieważ każde, nawet najkrótsze opóźnienie, odnotowywane jest w BIK. Jak się nie pogubić? Rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu wszystkie zobowiązania zostaną połączone w jedno. Przedstawiamy jego najważniejsze zalety.

Kredyt konsolidacyjny, czyli jedna, niższa rata zamiast wielu zobowiązań

Kredyt konsolidacyjny jest udzielany na spłatę innych zobowiązań. Co ważne, nie muszą to być wyłącznie kredyty gotówkowe. Skonsolidować możesz również karty kredytowe, kredyty samochodowe, hipoteczne, a także limity na koncie oraz niekiedy pożyczki pozabankowe.

Zaletą kredytów konsolidacyjnych jest nie tylko możliwość połączenia tych wszystkich zobowiązań w jedną ratę, ale również obniżenie wysokości raty, dzięki wydłużeniu okresu spłaty zobowiązania. Rata miesięczna jest wówczas niższa niż suma wszystkich rat pojedynczych kredytów i pożyczek, co przyczynia się do poprawy sytuacji finansowej.

Konsolidacja wygląda lepiej w historii kredytowej

Wspomnieliśmy już, że nawet krótkie opóźnienie w spłacie jest odnotowywane w BIK. Co prawda kilkudniowa zwłoka nie niesie ze sobą negatywnych konsekwencji, a poważniejsze skutki pojawiają się przy opóźnieniu powyżej 30 dni, jednak najlepiej nie dopuszczać do opóźnień w ogóle. Jest to trudne, jeśli terminy spłaty rat rozkładają się na kilka, a nawet kilkanaście dni w ciągu miesiąca.

Jedna, skonsolidowana rata, to jeden termin płatności – a więc ciężko o przegapienie terminu spłaty zobowiązania. Po drugie, w historii kredytowej lepiej wygląda jedno, regularnie spłacane zobowiązanie, niż kilka lub kilkanaście różnych.

Możesz uzyskać dodatkową gotówkę

Choć kredyty konsolidacyjne zwykle w całości przeznaczane są na spłatę zobowiązań, niektóre banki oferują pożyczkobiorcom dodatkową gotówkę. Jej wysokość jest zależna od banku oraz zdolności kredytowej i zazwyczaj wynosi do 10% kwoty kredytu konsolidacyjnego. Dlatego jeśli  masz niską zdolność kredytową przez liczne zobowiązania, a jednocześnie potrzebujesz dodatkowej gotówki, kredyt konsolidacyjny jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Co warto dodać, nie każdy bank zgadza się na konsolidację pożyczek pozabankowych lub znacznych kwot, dlatego czasem niezbędne jest złożenie wniosków do kilku banków dostępnych na rynku lub konsolidacja z zabezpieczeniem hipotecznym. Warto wówczas skorzystać z pomocy specjalistów z pośrednictwa kredytowego, np. brokerów finansowych z PS Finanse z Warszawy, którzy podpowiedzą, który wariant kredytu konsolidacyjnego będzie dla ciebie najlepszy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas