Artykuł sponsorowany Ubezpieczenia dla rolników – co warto o nich wiedzieć?

Ubezpieczenia dla rolników – co warto o nich wiedzieć?

Rolnicy są jedną z grup zawodowych, które są zobowiązane do zakupienia ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej oraz budynków rolniczych. Jednak mogą oni skorzystać również z wielu innych polis, które mogą zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo i ochronę na wielu płaszczyznach. Co warto wiedzieć na ten temat i jakie są możliwości? Przeczytasz w poniższym artykule.

Ubezpieczenia obowiązkowe

Na samym początku warto wspomnieć o ubezpieczeniach obowiązkowych dla rolników. Jest to przede wszystkim wspomniana już Odpowiedzialność Cywilna. Chroni ona przed roszczeniami osób trzecich, w wyniku szkód, jakie zostały wyrządzone w związku z posiadaniem przez rolnika gospodarstwa rolnego, a których następstwem jest śmierć, uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia, utrata lub zniszczenie mienia.Ubezpieczenie budynków rolniczych również jest obowiązkowe. Uwzględnia ono odszkodowanie za szkody, które powstały w budynkach przez zdarzenia losowe, np. huragan lub powódź. Obejmuje ono budynek rolniczy, także ten w budowie oraz mieszkalny i gospodarczy.

Ubezpieczenia dobrowolne

Istnieją również polisy dla rolników, które nie są obowiązkowe, jednak warto je mieć. Znajdziesz je w ofercie firmy Multiagencja Ubezpieczeniowa Jolanta Rychter. Jest to między innymi ubezpieczenie dobytku rolniczego, które obejmuje mienie ruchome, ziemiopłody, zwierzęta gospodarskie oraz ruchomości domowe.Warto wspomnieć również o ubezpieczeniu mienia od stłuczenia lub pękania. Chronione są znajdujące się w budynkach szyby okienne lub drzwiowe, szklane lub lustrzane elementy mebli oraz lustra i fragmenty maszyn rolniczych z własnym napędem.

Wśród polis znaleźć można też ubezpieczenie maszyn rolniczych AGROCASCO. Obejmuje ono sprzęt, który wykorzystywany jest do prac w gospodarstwie rolnym od zdarzeń losowych, a także wypadków. Są to między innymi kombajny rolnicze, ciągniki, sieczkarnie polowe, siewniki, beczkowozy i pługi, a także ich części: np. heder lub wycinak do kiszonki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas