Artykuł sponsorowany Co powinna zawierać dobra umowa ubezpieczenia komunikacyjnego?

Co powinna zawierać dobra umowa ubezpieczenia komunikacyjnego?

Na rynku ubezpieczeniowym działa dzisiaj wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które rywalizują ze sobą o pozyskiwanie, jak największej grupy klientów. Tego typu firmy, często prześcigają się w elastycznym konstruowaniu umów, z czego powinni korzystać między innymi wszyscy kierowcy. Dzisiaj dobre ubezpieczenie komunikacyjne to bowiem nie tylko OC i AC, ale także ASSISTANCE i NWM!

ASSISTANCE w Twojej umowie ubezpieczenia komunikacyjnego!

Oprócz obowiązkowego dla każdego kierowcy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC), a także fakultatywnego ubezpieczenia AC (auto-caso), które zabezpiecza pojazd mechanicznych na wypadek różnych zdarzeń losowych, dobra umowa komunikacyjna, powinna dzisiaj zawierać również formułę ASSISTANCE. Jest to nic innego, jak wliczona w koszty ubezpieczenia specjalistyczna pomoc w nagłych sytuacjach. Mowa przede wszystkim o możliwości szybkiego wezwania pomocy drogowej, czy skorzystania z opłacanych przez ubezpieczyciela działań mobilnego lub stacjonarnego serwisu. Najlepsze rozwiązania ASSISTANCE, przewidują również możliwość darmowego skorzystania z samochodu zastępczego, a także dobrowolność w wyborze podmiotu, który będzie świadczył nam techniczną oraz drogową pomoc.

Ubezpieczenie szyb

Niestety ale do uszkodzeń szyb – nawet niewielkich – dochodzi w warunkach zarówno jazdy, jak i postoju. Urwana gałąź podczas burzy, odprysk kamienia spod koła, czy też akty wandalizmu, prowadzą do tego, że każdego roku tysiące kierowców, muszą inwestować w nowe oszklenie pojazdu. Warto przy tym wiedzieć, że w przypadku nawet drobnych rys i pęknięć szyby przedniej, prowadzenie auta jest bezsprzecznie karane wysokimi mandatami. Nic dziwnego zatem, że obecnie dobra umowa ubezpieczenia komunikacyjnego zawiera ubezpieczenie szyb. Zwróć jednak szczególną uwagę na warunki tzw. OWU (Ogólne Warunku Ubezpieczenia w tym, odmowa wypłaty odszkodowania.

NNW – nigdy z niego nie rezygnuj!

Bardzo błędnym rozumieniem umów ubezpieczeniowych, jest rezygnowanie z rozszerzenia ubezpieczenia komunikacyjnego o NNW, np. w przypadku posiadania już innej umowy związanej z dedykowaną polisą na życie. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów, przynosi odszkodowania w przypadku uszkodzenia ciała, utraty zdrowia, lub też życia. NNW to zatem opcja, która pozwala uzyskać pieniądze na leczenie oraz rehabilitację poszkodowanemu, a także jego rodzinie, również na wypadek śmierci ubezpieczonego.

MINICASCO – korzystne rozwiązanie dla właścicieli starszych aut

Kolejną opcją – korzystną dla posiadany starszych aut – jest MINICASCO. Jest ono oferowane tylko przez niektórych ubezpieczycieli, ale warto sięgać właśnie po takie rozwiązanie. Polega ono bowiem tylko i wyłącznie na ochronie strat całkowitych, czyli tych przekraczających 70% wartości pojazdu. Oczywiście wiąże się to z ryzkiem niewypłacenia odszkodowania w przypadku np. delikatnych kolizji, ale jest za to bardzo korzystna finansowo – bardzo niska składaka na polisę!

Wskazówka! Jeśli chcesz zawrzeć korzystną umowę komunikacyjną o wysokich wypłacanych świadczeniach w razie wystąpienia szkód, a przy niskich składkach miesięcznych, korzystaj z pomocy ekspertów, którymi są doradcy ubezpieczeniowi. Znajdziesz ich w multiagencjach takich, jak DOBRE UBEZPIECZENIE, działająca w Warszawie, Siedlcach i Radomiu

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas