Materiał Partnera Powody, dla których warto zdecydować się na ubezpieczenie domu

Powody, dla których warto zdecydować się na ubezpieczenie domu

Czy wiesz, że coraz więcej osób decyduje się na ubezpieczenie domu i jego wyposażenia?  Wyniki badań przeprowadzonych w 2019 roku przez Nationale – Nederlanden, wykazały, że około 65% Polaków wykupuje polisę, chroniącą nieruchomość. Wynika to z faktu, że – w większości przypadków – na własny dom trzeba pracować przez wiele lat, a zniszczenie budynku może nastąpić w ciągu jeden chwili. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ubezpieczenie mieszkania.

Zabezpieczenie przed strata majątku całego życia

Wyładowanie atmosferyczne, wichury, niszczące mienie, lokalne podtopienia czy pożar – to tylko nieliczne przykłady niebezpieczeństw, na jakie narażone są nieruchomości. Mimo, że sytuacje te nie zdarzają się często – niezwykle ważne jest, aby zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia takiej okoliczności. W jednym momencie bowiem można stracić dorobek całego życia – rzadko kiedy zgromadzone oszczędności domowego budżetu są w stanie pokryć tak ogromne straty finansowe. Zakup polisy ubezpieczeniowej wiąże się więc z poczuciem bezpieczeństwa – nawet, jeśli właścicieli domu spotka tego typu tragedia, otrzymają oni fundusze na odbudowę zniszczonych elementów mieszkania.

Ochrona wartościowego mienia

Praktycznie każdy z nas posiada w domu wartościowe przedmioty. Najczęściej są to:

  • biżuteria,
  • nowoczesne sprzęty elektroniczne,
  • dzieła sztuki,
  • wartościowe meble.

Nierzadko przedmioty te stanowią cel dla złodziei – w szczególności, jeśli dom jest nowy, a jego właściciele postanowili wyjechać i pozostawić na jakiś czas nieruchomość bez opieki. Warto zaznaczyć, że wykupienie polisy ubezpieczeniowej - co prawda - nie zniechęci do kradzieży, ale będzie w stanie skutecznie zrekompensować straty, poniesione przez właścicieli w wyniku włamania do mieszkania. Dzięki temu – w razie wystąpienia takiej okoliczności – możliwe będzie odkupienie skradzionego przedmiotu.

Polisa jest dopasowana do indywidualnych potrzeb

Warto zaznaczyć, że oferta polisy ubezpieczeniowej powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb oraz do oczekiwań właścicieli domu. Profesjonalną pomoc w zakresie doboru ubezpieczenia oferuje agent ubezpieczeniowy Grażyna Kuśka – reprezentantka firmy PZU. Ze względu na wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu agencji, każdy klient korzystający z doradztwa może liczyć na miłą oraz rzetelną obsługę. Ważnym aspektem jest również fakt utrzymywania kontaktu między firmą a konsumentem – w przypadku wystąpienia szkód, klient może liczyć na pomoc w jak najszybszej likwidacji ich negatywnych skutków.

Opracowanie:

Agencja ubezpieczeniowa Grażyna Kuśka

Godów , 1 Maja 124

Podziel się