Artykuł sponsorowany Od jakich czynników uzależniona jest cena ubezpieczenia AC?

Od jakich czynników uzależniona jest cena ubezpieczenia AC?

Ubezpieczenia AC z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością ze strony kierowców. Oczywiście nic w tym dziwnego, ponieważ ze względu na coraz większą konkurencyjność na rynku usługowym, ich ceny stały się znacznie atrakcyjniejsze. To praktyczne i sprawdzone rozwiązanie, które skutecznie zabezpiecza kierowcę przed skutkami nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Z jakimi zatem wydatkami muszą liczyć się właściciele samochodów?

Co wpływa na wysokość ubezpieczenia?

Z pewnością warto podkreślić, iż czynniki bezpośrednio wpływające na ostateczną cenę autocasco, dotyczą zarówno samej osoby wykupującej ubezpieczenie, jak i posiadanego przez nią pojazdu. W pierwszej kolejności bierze się pod uwagę wiek kierowcy, a co za tym idzie – jego doświadczenie. Im będzie ono większe, tym lepiej. Chodzi oczywiście o to, że prawdopodobieństwo spowodowania wypadku lub kolizji przez kierującego z odpowiednio długim stażem jest wyraźnie mniejsze. Specjaliści od ubezpieczeń zwracają także uwagę na stan cywilny oraz miejsce zamieszkania.

Nie bez znaczenia są również kwestie dotyczące dotychczasowej bezszkodowej jazdy. O cenie kompletnego ubezpieczenia decydują też właściwości samochodu. Do kalkulacji ceny uwzględnia się m.in. pojemność skokową, moc maksymalną oraz sposób wykorzystywania pojazdu. Jak łatwo się domyślić, właściciele aut sportowych zapłacą więcej niż posiadacze rodzinnych kombi. Na atrakcyjniejsze warunki cenowe mogą liczyć klienci, którzy garażują swoje samochody lub pozostawiają je na parkingach strzeżonych. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Skąd biorą się dysproporcje cenowe?

Każdy, kto kiedykolwiek zastanawiał się nad wykupieniem AC, z pewnością zauważył, iż rozbieżność cenowa konkretnych propozycji jest wręcz ogromna. Skąd wynika taki stan rzeczy? W przeciwieństwie do obowiązkowego ubezpieczenia OC, którego zakres ochrony regulują przepisy prawa, oferta na autocasco może zostać przygotowana w zupełnie indywidualny sposób. Różnice sięgające często ponad połowy wartości oferty, wynikają zatem z ilości gwarantowanych korzyści, a nie w okazyjnie atrakcyjnych warunków.

Doskonale widać to na przykładzie usług holowania świadczonych w ramach ubezpieczenia AC. W ofercie za np. 600 zł opcja to obejmować może jedynie promień 200 km od miejsca zamieszkania. Natomiast w przy wykupienia autocasco za około 1000 zł, kierowca może mieć absolutną pewność co do tego, iż otrzyma profesjonalną pomoc bez względu na miejsce, w którym się znajduje. Jak podkreślają specjaliści z Agencji Ubezpieczeniowej prowadzonej przez Wiesławę Wojciechowską, przed zdecydowaniem się na wybór konkretnej opcji, warto wykonać wycenę porównawczą. Dokładniejsze zagłębienie się w zapisy, pozwoli jednoznacznie stwierdzić, która oferta rzeczywiście jest najlepsza.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas