Materiał Partnera Na czym polega konsolidacja kredytów?

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Kilka zobowiązań koniecznych do spłaty każdego miesiąca to niekiedy poważne obciążenie domowego budżetu. Istnieje jednak rozwiązanie pozwalające na wygodne uregulowanie wszelkich należności z niską ratą miesięczną. Jest to kredyt konsolidacyjny, którego uzyskanie powinno być jednak przemyślane – najlepszym wyjściem jest konsultacja z pośrednikiem kredytowym.

Kiedy kredyt konsolidacyjny jest korzystny?

Zakup poszczególnych towarów za gotówkę jest dla wielu osób nieosiągalny ze względu na brak całej kwoty wymaganej przez sprzedającego. W takiej sytuacji rozwiązaniem są kredyty, jakich udzielają m.in. banki. Jedną z form takich pożyczek jest rozłożenie zapłaty na wygodne raty miesięczne. Zaciągnięcie kilku takich zobowiązań staje się jednak nierzadko sporym obciążeniem finansowym. Nadwyrężeniu budżetu domowego można zapobiec poprzez uzyskanie kredytu konsolidacyjnego.

To rodzaj pożyczki, która przeznaczana jest na spłatę wszystkich zobowiązań. Są one regulowane przez instytucję udzielającą kredytu konsolidacyjnego. Ten natomiast spłacany może być przez pożyczkobiorcę w wydłużonym terminie, co z kolei przekłada się na obniżenie miesięcznej raty. Konsolidacja kredytów jest zatem rozwiązaniem korzystnym w momencie, gdy nie radzimy sobie ze spłatą zobowiązań i chcemy obniżyć koszty ponoszone cyklicznie na uregulowanie pożyczek. Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, skonsultujmy wybór z pośrednikiem kredytowym. Dlaczego jest to istotne?

Rola pośrednika w wyborze kredytu konsolidacyjnego

Podobnie jak w przypadku zaciągania innego typu zobowiązań, również przy konsolidacji kredytów dobrze jest skorzystać z usług świadczonych przez doradcę. Przede wszystkim ważne jest, by zwrócić uwagę na RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Może się bowiem okazać, że przy niższej racie miesięcznej, ale znacznym wydłużeniu okresu spłaty finalnie poniesiemy spore koszty dodatkowe wynikające z konsolidacji kredytu. Pośrednik pomoże również przy uzyskaniu zwrotu części zapłaconej prowizji oraz ubezpieczeń z konsolidowanych kredytów, co jest szansą na dodatkową gotówkę.

Biuro Usługi Finansowe Zbigniew Gapsa zajmujące się doradztwem kredytowym pomoże w uniknięciu tego typu problemów. Pośrednik udzieli również informacji na temat kredytów, jakie mogą ulec konsolidacji. Nie można jej przeprowadzić chociażby w przypadku kredytu hipotecznego i wysokiej pożyczki np. na samochód. Ważną kwestią pozostaje również ubezpieczenie zobowiązania. Dzięki pośrednikowi uda nam się uzyskać korzystne warunki kredytu konsolidacyjnego, dowiemy się wszelkich niezbędnych informacji o takim rodzaju pożyczki oraz zabezpieczymy ją na wypadek różnych zdarzeń losowych uniemożliwiających spłatę zobowiązania.

Opracowanie:

Usługi Finansowe Zbigniew Gapsa

Zgierz , Skargi 2 lok. 108

Podziel się