Artykuł sponsorowany Leasing nie tylko na samochody. Co jeszcze można leasingować?

Leasing nie tylko na samochody. Co jeszcze można leasingować?

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa wiąże się zwykle ze sporym wydatkiem. Młodego przedsiębiorcę nie zawsze stać na to, aby od razu zakupić cały niezbędny sprzęt. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się leasing, który zyskuje coraz większą popularność. Leasing to forma finansowania, w której leasingobiorca może na podstawie umowy leasingowej korzystać przez określony czas z przedmiotu będącego własnością leasingodawcy. Pomimo tego, iż leasing jest zwykle kojarzony z maszynami przemysłowymi oraz środkami transportu, to może obejmować również inne przedmioty wchodzące w skład majątku ruchomego oraz nieruchomości. Co można leasingować?

Leasing paneli fotowoltaicznych

Rachunki za energię stanowią znaczną część wszystkich kosztów w wielu przedsiębiorstwach. Z tego powodu wiele firm decyduje się na zainwestowanie w system fotowoltaiczny. Fotowoltaika pozwala na uniezależnienie się od tradycyjnych źródeł energii. Pomimo tego, iż jej koszty zmalały w ostatnich latach, to wciąż może stanowić spory wydatek. Właśnie dlatego, coraz więcej instytucji finansowych oraz banków posiada w swojej ofercie leasing paneli fotowoltaicznych.

Leasing na fotowoltaikę będzie opłacalnym rozwiązaniem szczególnie w przypadku branż, których działalność wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Są to m.in. zakłady produkcyjne, które pracują na kilka zmian, branże IT czy też branże spożywcze. Jedną z największych zalet leasingu paneli fotowoltaicznych jest fakt, iż instalacja spłaca się sama, a więc firma nie odczuwa dodatkowego obciążenia.

Największe zalety leasingu

Leasing może przynieść wiele korzyści firmie. Przede wszystkim przedsiębiorstwo nie musi lokować własnych środków w danej inwestycji oraz korzystać w całości z kapitału własnego. Dzięki temu zapewnia lepszą płynność finansową.

Jak mówi specjalista z firmy PRIME Leasing, zajmującej się doradztwem w zakresie finansowania zakupu środków trwałych, za pomocą leasingu oraz z wykorzystaniem funduszy europejskich: Leasing może znacznie obniżyć podatek firmy, która jest leasingobiorcą. W przypadku leasingu na panele fotowoltaiczne odliczeniu podatku będzie podlegała wstępna opłata oraz część odsetkowa i kapitałowa raty. Dodatkowo leasing nie wymaga ustanawiania jakichkolwiek zabezpieczeń, ponieważ do momentu uregulowania należności właścicielem przedmiotów branych w leasing jest leasingodawca. Dużą zaletą jest także brak konieczności wykonywania wielu formalności.

Dla kogo jest przeznaczony leasing?

Niegdyś leasing był dedykowany głównie przedsiębiorcom. Ze względu na szereg zalet może bowiem przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów ponoszonych przez firmę. Obecnie na rynku pojawia się wiele ofert, które są przeznaczone również dla klientów indywidualnych. Są to leasingi konsumenckie, które coraz częściej zastępują tradycyjne kredyty. Zasadniczą różnicą między leasingiem a kredytem jest brak własności do leasingowanego przedmiotu przez okres trwania umowy.

Leasing staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, które dotyczy nie tylko samochodów, ale także wielu innych dóbr ruchomych i nieruchomych. Dzięki wielu zaletom może stanowić dobrą opcję dla firm, którym zależy na zminimalizowaniu wydatków.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas