Materiał Partnera Leasing na maszyny budowlane, czyli sposób na oszczędność dla nowych firm

Leasing na maszyny budowlane, czyli sposób na oszczędność dla nowych firm

Założenie własnej firmy to zawsze duże wyzwanie, a także koszty. W końcu, aby później pojawiły się efekty, najpierw konieczna jest inwestycja. To szczególnie zauważalne w branżach, takich jak między innymi budownictwo, roboty ziemne czy remonty. Chcąc w profesjonalny sposób wykonywać pracę, niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Ale co w sytuacji, gdy nie mamy aż tyle środków, a jednocześnie nie chcemy brać kredytu? Rozwiązaniem jest leasing.

Jak działa leasing maszyn budowlanych?

Chociaż mogłoby się wydawać, że leasing i kredyt to niemal to samo, różnice między nimi są bardzo duże. Biorąc kredyt, zyskujemy kwotę niezbędną na zakup maszyn czy narzędzi na własność. Później zobowiązanie to spłacamy regularnie przez wiele lat. Natomiast w przypadku leasingu również co miesiąc płacimy raty ustalone w umowie zawartej pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą. Jednak kluczową różnicą jest fakt, że oficjalnie to leasingodawca jest właścicielem danej maszyny, natomiast leasingobiorca w zamian za opłaty ją użytkuje. Można więc powiedzieć, że jest to usługa zbliżona formą do wynajmu.

Na jakich warunkach działa leasing maszyn budowlanych?

Oferty leasingu są bardzo różne, dlatego jeśli chcemy mieć pewność, że znajdziemy tą najkorzystniejszą najlepiej zwrócić się do firm, które specjalizują się w usługach bezpiecznego oraz optymalnego finansowania. Alpina Leasing oddział w Białymstoku dba o to, aby każdy klient znalazł ofertę dopasowaną zarówno do swoich potrzeb, jak i sytuacji finansowej. Dla nowych przedsiębiorców ważnym aspektem będzie konieczność wpłaty własnej jedynie w wysokości 5%, długi okres leasingu (nawet 60 miesięcy), a także elastyczność jeśli chodzi o ustalenie wysokości rat.

Maszyny budowlane w leasingu – zalety

Przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku, zazwyczaj po prostu nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy wydatek w tak dużej kwocie, jakiej wymaga zakup specjalistycznych maszyn budowlanych. Dlatego atrakcyjne oferty firm leasingowych są doskonałym rozwiązaniem, które pozwala nawet niewielkim podmiotom na rozwój. W ramach leasingu można wyposażyć się w koparki, ładowarki, spycharki, maszyny drogowe, wózki widłowe i wiele innych. Dodatkowo jeśli ktoś szuka jeszcze większych oszczędności, możliwy jest również leasing maszyn budowlanych używanych. Oprócz tego w przeciwieństwie do kredytu, gdzie niezbędne jest wykazanie zdolności kredytowej, leasing gwarantuje minimum formalności. Natomiast wszelkie koszty leasingu można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu, co bezpośrednio wpływa na obniżenie świadczeń podatkowych. Wszystkie te zalety są szczególnie opłacalna dla nowych firm.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas