Materiał Partnera Jak działają pożyczki lombardowe?

Jak działają pożyczki lombardowe?

Pożyczki pod zastaw to dobra propozycja dla osób, które pilnie potrzebują dodatkowej gotówki. W dodatku bardzo łatwo ją uzyskać. W całej Polsce funkcjonuje wiele lombardów, dzięki czemu taką pożyczkę możemy uzyskać bez najmniejszego problemu w kilka minut. Co powinniśmy wiedzieć o pożyczkach lombardowych? Jak działają? Sprawdziliśmy.

Co można zastawić?

Każdy lombard ma swoje zasady, lecz większość z nich przyjmuje takie rzeczy, jak sprzęt RTV, AGD, elektronika, czy biżuteria. Coraz częściej zdarza się także, że lombardy przyjmują antyki, sprzęty sportowe, czy obrazy. Praktycznie rzecz biorąc, nie ma ograniczeń - każdy wartościowy przedmiot można zastawić, aczkolwiek nie każdy lombard musi się zgodzić go przyjąć. Oddając rzecz do lombardu, jest ona przechowywana przez cały czas trwania pożyczki.

Przed uzyskaniem pożyczki, pracownik sprawdza (zazwyczaj jest rzeczoznawcą) daną rzecz, jej wartość. Pamiętaj także o tym, że wysokość pożyczki nie może być wyższa niż wartość zastawu.

Pożyczka lombardowa - warunk

Każdy rodzaj pożyczki charakteryzuje się swoimi warunkami. Pożyczka pod zastaw także ma swoje wytyczne. Pożyczkodawca (lombard) określa warunki umowy - między innymi termin spłaty, wysokość prowizji oraz inne ważne szczegóły. Rzecz jasna, przygotowywana jest również umowa pożyczki. Aby móc ją podpisać, niezbędny jest dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Chcąc uzyskać pożyczkę pod zastaw, warto wybrać dobry lombard, taki jak np. Lombard w bramie DIAMOND DISTRICT, który znajduje się w Warszawie. Dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nikt nas nie oszuka. Oprócz tego przed wyborem lombardu warto sprawdzić, jakimi opiniami się cieszy.

Pożyczki lombardowe są zaliczane do grupy krótkoterminowych. Rzadko kiedy przekraczają okres 31 dni kalendarzowych. Oczywiście, każdy lombard pobiera wcześniej określoną prowizję od każdej pożyczki. Jej wysokość jest zależna od wysokości pożyczki oraz terminu. Bardzo często można się spotkać z minimalną prowizją, która jest niezależna od wartości przedmiotu, jak i okresu pożyczki.

A kiedy nie oddamy pożyczki…

Jeśli nie spłacimy pożyczki, przedmiot zastawiony przez pożyczkobiorcę staje się własnością lombardu. Następnie trafia on na sprzedaż. Między innymi dlatego, jeśli zastawiamy coś, na czym nam zależy, koniecznie musimy pamiętać o terminie spłaty, gdyż jeśli go nie dotrzymamy, nasza rzecz może przepaść. To może być niezwykle ważne, kiedy np. zastawiliśmy przedmioty, które mają dla nas ogromną wartość sentymentalną.

Na sam koniec warto to wszystko podsumować, pożyczka lombardowe to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które pilnie potrzebują gotówki. Jednak należy pamiętać o tym, że w razie nie spłaty zadłużenia, nasz przedmiot zostanie wystawiony na sprzedaż.

Opracowanie:

Podziel się