Materiał Partnera Jak działają skupy złota?

Jak działają skupy złota?

Złoto jest jednym z najcenniejszych kruszców. Wykonuje się z niego zarówno biżuterię, jak i monety oraz medale. Od lat jest traktowane jako inwestycja, a lokowanie majątku w złoto zawsze się opłaca. Jednak złotem nie zapłacisz w sklepie, a czasem właśnie zamiast drogocennego kruszcu, jest ci potrzebna gotówka. Rozwiązaniem jest jego sprzedaż w skupie złota. Jak działają tego typu punkty oraz na co możesz liczyć przy sprzedaży złota?

Jakie przedmioty ze złota są przyjmowane w skupie?

Każdy przedmiot, który wykonany jest ze złota, może zostać sprzedany. Skupy złota przyjmują wszystko, co jest wykonane z tego kruszcu. Najczęściej jest to biżuteria: pierścionki, obrączki, kolczyki, bransoletki, łańcuszki, wisiorki i inne. Jednak z powodzeniem sprzedasz w skupie złote monety, medale, nagrody okolicznościowe, a także sztabki złota, niezależnie od ich wielkości.

Co ważne, w punktach skupu złota zazwyczaj można sprzedać nie tylko złoto, ale również inne cenne kruszce: srebro, platynę lub pallad oraz oczywiście przedmioty z nich wykonane: biżuterię, sztućce, monety. Choć oczywiście przed wizytą warto upewnić się, że dany punkt oferuje gotówkę w zamian za przedmioty wykonane z innych niż złoto kruszców.

Od czego zależy kwota oferowana w skupie złota?

W przypadku sprzedaży złotej biżuterii warto mieć świadomość, że w skupie złota nie jest ona warta tyle, ile w sklepie. Jubiler wycenia nie tylko wartość samego kruszcu, ale również pracę włożoną w stworzenie biżuterii oraz koszta związane z utrzymaniem biznesu. Dlatego w skupie złota otrzymasz tyle, ile wart jest sam kruszec.

Ostateczna kwota zależy od wagi przedmiotu, a także próby zastosowanego kruszcu. Wpływ na cenę mają również aktualne notowania ceny złota na świecie, a więc jego wartość może zmieniać się w czasie. Dlatego jeśli chcesz otrzymać rzetelną i atrakcyjną wycenę, skorzystaj z miejsc, w których w przypadku jakichkolwiek wątpliwości pomocy udzielą zawodowi rzeczoznawcy.

Sprzedaj złoto i otrzymaj gotówkę do ręki

Jeżeli kwota za złoto cię satysfakcjonuje, od razu uzyskujesz gotówkę. I to wszystko! W ten sposób możesz uwolnić pieniądze zamrożone w niepotrzebnej, uszkodzonej lub starej złotej biżuterii, monetach, zegarkach, medalach lub innych przedmiotach. Wystarczy jedynie zgłosić się do punktu skupu złota, który znajduje się np. w Lombardzie Kraków, aby zamienić złoto na gotówkę. Co warto dodać, transakcja odbywa się w komfortowych i bezpiecznych warunkach, z zachowaniem pełnej dyskrecji, bez długiego oczekiwania i zbędnych formalności.

Podziel się