Artykuł sponsorowany Dlaczego warto wymienić walutę w kantorze a nie w banku?

Dlaczego warto wymienić walutę w kantorze a nie w banku?

Przy planowaniu zagranicznych wyjazdów trzeba wziąć pod uwagę szereg kwestii. Jedną z najważniejszych jest konieczność zaopatrzenia się w odpowiednią ilość gotówki w danej walucie. W takiej sytuacji wiele osób zastanawia się, gdzie udać się w celu wymiany pieniędzy – do banku, czy też do kantoru. Jeśli to pytanie spędza sen z powiek również Tobie, powinieneś koniecznie zapoznać się z treścią niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Jak wygląda wymiana walut w kantorze i w banku?

Kantory to placówki, które działają w trybie stacjonarnym albo internetowym. W tym pierwszym przypadku funkcjonują one na podobnej zasadzie jak zwykły sklep. Pieniądze w określonej kwocie przekazuje się sprzedawcy, a w zamian otrzymuje się odpowiednią sumę w wybranej przez klienta walucie. Sam proces wymiany środków pieniężnych w takim kantorze, jak Kozera-Travel, trwa bardzo krótko. Nie ma przy tym potrzeby spełniania żadnych dodatkowych formalności. Dokonanie transakcji zostaje potwierdzone przy pomocy paragonu. W przypadku korzystania z usług kantoru internetowego przewalutowana kwota zwykle trafia na konto bankowe klienta albo konto w serwisie kantoru. Możliwe jest też uczestnictwo w wymianie społecznościowej, w której biorą udział użytkownicy danego portalu. Banki jako instytucje finansowe oferują klientom możliwość zaopatrzenia się na różne sposoby w gotówkę w wybranej walucie. Można to uczynić osobiście podczas wizyty w placówce albo za pośrednictwem specjalnego konta walutowego bądź rachunku inwestycyjnego. Często stosowanym rozwiązaniem jest też automatyczne przewalutowanie pieniędzy przy zakupach opłacanych kartą płatniczą.

Opłacalność wymiany walut

Na faktyczną opłacalność wymiany pieniędzy w każdym przypadku wpływa tzw. spread, czyli różnica między kosztem zakupu danej waluty przez instytucję finansową a ceną jej sprzedaży. Pierwsza z wymienionych wartości zwykle jest niższa od drugiej. To pozwala konkretnej placówce na osiągnięcie zysku w odpowiedniej wysokości. Z punktu widzenia klienta najkorzystniejszą opcją jest korzystanie z usług instytucji cechującej się niewielkim spreadem. Kantor w Kostrzynie zwykle oferuje konsumentom bardzo atrakcyjne w aspekcie cenowym warunki współpracy. Wysokość spreadu w tym przypadku oscyluje bowiem na poziomie kilku groszy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas