Artykuł sponsorowany Czym są indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie?

Czym są indywidualne i grupowe ubezpieczenia na życie?

Często zastanawiamy się, w jaki sposób zabezpieczyć naszych bliskich na wypadek naszej śmierci. Jedną z najlepszych możliwości jest wykupienie polisy na życie. To ubezpieczenie jest gwarancją odszkodowania dla naszych najbliższych na wypadek przykrej sytuacji. Kupując taką polisę, możemy mieć pewność, że nie pozostawimy np. rodziny bez środków do życia. Zobacz, jakie ubezpieczenia na życie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe oraz czym się one cechują.

Czym jest indywidualne ochronne ubezpieczenie na życie?

Indywidualna polisa ochronna na życie to terminowy produkt, z którego mogą skorzystać osoby dorosłe. Celem tego ubezpieczenia jest zabezpieczenie siebie na określone zdarzenia, a także zagwarantowanie ochrony bliskim w przypadku nagłej śmierci. Najczęściej agencje ubezpieczeniowe oferują takie polisy indywidualne osobom, które ukończyły 18 roku życia oraz nie przekroczyły górnej granicy wieku, np. 60 czy 65 lat. Ubezpieczenie na życie oferowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe Big Baltona z Otwocka w województwie mazowieckim jest przeznaczone dla jednej osoby, aczkolwiek współubezpieczonych osób może być nawet 9 i każda z nich będzie miała indywidualny zakres ochrony w ramach tzw. polisy rodzinnej.

Zakres ubezpieczenia indywidualnego zależy od warunków umowy. Osoba zainteresowana wykupienie ubezpieczenia ma prawo do zakupu ochrony podstawowej, czyli takiej, która gwarantuje wypłatę świadczenia z tytułu śmierci ubezpieczonego. Istnieje też możliwość rozbudowania polisy zgodnie z własnymi preferencjami. Przykładowo, indywidualną polisę można rozszerzyć na wypadek zachorowania na ciężkie choroby lub na pobyt w szpitalu. Musimy jednak pamiętać, że ubezpieczenie nie zawsze jest gwarancją wypłaty świadczenia. W umowie powinny być określone warunki, które sprawiają, że ubezpieczyciel ma prawo do odmowy wypłaty odszkodowania. Zwykle takie sytuacje mają miejsce, kiedy dochodzi do śmierci osoby ubezpieczonej lub dozna ona uszczerbku na zdrowiu w wyniku świadomego działania.

Co musimy wiedzieć o grupowych ubezpieczeniach na życie?

Agencje ubezpieczeniowe oferują również inne rodzaje polis na życie. W związku z tym ubezpieczenia na życie mogą mieć też postać grupową. Najczęściej takie polisy kupowane są przez większy podmiot pośredniczący, którym np. może być pracodawca. Polisa grupowa może być związana z jednoosobową działalnością gospodarczą, małymi firmami, a także dużymi przedsiębiorstwami. Takie ubezpieczenia zapewniają szeroki zakres ochrony oraz umiarkowaną wysokość polisy. Grupowa umowa zazwyczaj trwa 12 miesięcy, w związku z czym ochrona nie trwa długo. Mimo to taka polisa może być gwarancją wypłaty świadczeń w wielu rozmaitych przypadkach. Grupowe ubezpieczenia na życie zabezpieczają nas finansowo na wypadek:

  • śmierci osoby ubezpieczonej,
  • śmierci współmałżonka,
  • śmierci dziecka,
  • operacji chirurgicznej,
  • pobytu w szpitalu,
  • pobytu na OIOM-ie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas