Artykuł sponsorowany 3 metody finansowania inwestycji

3 metody finansowania inwestycji

Każde przedsiębiorstwo, które działa w warunkach wolnej konkurencji, powinno dążyć do rozwoju celem maksymalizacji zysków i doskonalenia jakości oferowanych przez siebie usług. Niestety inwestor nie zawsze dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi, które mógłby przeznaczyć na rozwój swojego biznesu. Podobna sytuacja dotyczy osób prywatnych, które muszą korzystać z pomocy firm zewnętrznych, by np. kupić mieszkanie czy ukończyć studia, co zaowocuje podniesieniem się ich stopy życiowej. Jakie metody finansowania mogą nam zaproponować najlepsi brokerzy?

Kredyt

Kredyty są chyba najbardziej znaną metodą finansowania inwestycji dostępną zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców. Żeby jednak móc skorzystać z jednej z licznych bankowych ofert, należy wykazać się zdolnością kredytową. Kredyty na nieduże kwoty realizowane są szybko i przy minimum formalności. Czasami wystarczy tylko dowód osobisty, by uzyskać kwotę potrzebną np. na zakup nowego telewizora. Nieco więcej zaangażowania wymaga zaciągnięcie kredytu hipotecznego czy dla firm. W tym wypadku analiza dokumentacji trwa dłużej, a i wypłata środków przesunięta jest w czasie. Wynagradza nam to jednak stosunkowo niskie oprocentowanie i długi okres kredytowania.

Każdy bank dysponuje bardzo rozbudowaną ofertą kredytową. Zwykły konsument może pogubić się w ilości prezentowanych ofert. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z usług firmy zewnętrznej, która współpracuje z różnymi bankami. Doświadczony broker dopasuje kredyt do naszych oczekiwań i możliwości finansowych. Pomoże też w załatwieniu wszystkich formalności i udzieli wyjaśnień, kiedy pojawią się wątpliwości.

Leasing

Jak informuje pan Adrian Kawecki - insurance broker ze Skarszewa – przedsiębiorcy bardzo chętnie sięgają też po leasing. Jest to umowa cywilnoprawna między leasingodawcą a leasingobiorcą, która przypomina nieco wynajem lub zakup na raty. Leasingobiorca w zamian za użytkowanie danej rzeczy przez określony czas, zobowiązuje się do uiszczania regularnych opłat na rzecz leasingobiorcy. W leasing można wziąć praktycznie wszystko – od samochodu, przez sprzęt komputerowy, aż po meble do biura. Warto zaznaczyć, że po wygaśnięciu umowy leasingobiorca, w wielu przypadkach, może nabyć przedmiot leasingu na własność po bardzo atrakcyjnej cenie. Leasing dostępny jest także dla osób prywatnych, choć wśród społeczeństwa ta metoda finansowania cieszy się jeszcze małą popularnością.

Faktoring

Pojęcie „faktoringu” jeszcze do niedawna funkcjonowało tylko w największych korporacjach. Obecnie zaznajomieni są z nim także przedstawiciele małych i średnich firm. Czym jest faktoring? Otóż jest to forma krótkoterminowego finansowania firm, która polega na wykupieniu od przedsiębiorstwa przez firmę faktoringową nieprzeterminowanych należności z tytułu sprzedaży towarów i usług. Dzięki tej usłudze przedsiębiorca nie musi czekać, aż kontrahenci opłacą wystawione faktury. Niemalże od razu dysponuje on swoimi pieniędzmi, które może przeznaczyć np. na wypłatę wynagrodzeń dla swoich pracowników. Faktoring to usługa niedostępna dla osób prywatnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas