Materiał Partnera W jaki sposób powinieneś odpowiednio dbać o sprzęt AGD w swoim domu?

W jaki sposób powinieneś odpowiednio dbać o sprzęt AGD w swoim domu?

Sprzęty AGD wymienia się jak rękawiczki, choć nie zawsze wynika to z chęci zmiany wystroju wnętrza. Liczne usterki i awarie zmuszają nas do naprawy lub zakupu nowych urządzeń. Według serwisantów główna przyczyna leży w nieprawidłowej higienie oraz złym użytkowaniu. W jaki sposób powinieneś dbać o sprzęt AGD, aby przetrwał jak najdłużej bez najmniejszego uszczerbku?

Racjonalny wybór podczas zakupu

Najważniejsze jest oczywiście zakupienie odpowiednich urządzeń. Nie chodzi tu tylko o renomowaną markę, ale także moc sprzętu dostosowaną do Twoich potrzeb. Zdarza się, że gadżety AGD są nadmiernie eksploatowane, gdyż ich parametry nie wystarczają na pokrycie wymagań, jakie przed nimi stawiasz. Przykładem mogą być blendery do owoców i innych miękkich produktów, które przez gospodynie są stosowane również do miksowania twardych nasion oraz orzechów. Decydując się na zakup nowego sprzętu AGD, najpierw zastanów się, do czego będzie Ci on potrzebny. Jeśli wybierasz pralkę – wybierz taką, która jednorazowo będzie w stanie wyprać całe zebrane przez Ciebie pranie. Nie tylko spowolni to zużycie podzespołów, ale również pozwoli oszczędzić na prądzie oraz środkach czystości.

Regularne czyszczenie i konserwacja

Drugim etapem jest regularne czyszczenie i konserwacja. Sprzęty używane do przetwarzania żywności należy dokładnie umyć za pomocą miękkich gąbeczek, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia. W przypadku pralek i zmywarek lepiej zostawiać je otwarte, aby mogły swobodnie wysychać w przerwach między jednym cyklem a drugim. Czyścimy je za pomocą specjalistycznych środków, przynajmniej raz  w tygodniu.

Jeśli chodzi o konserwację, nigdy nie należy odwlekać wezwania serwisanta, kiedy tylko zauważasz, że z Twoim sprzętem AGD dzieje się coś niedobrego. Zdarza się, że szybka reakcja gwarantuje całkowitą, a w szczególności tanią naprawę. Elektronika psuje się na zasadzie efektu domino. Gdy awarii ulega jedna z części, pociąga za sobą kolejne, aż do całkowitego zniszczenia sprzętu. Jeśli poszukujesz dobrego serwisu specjalizującego się w konserwacji i naprawie urządzeń AGD, kompleksowe usługi wykona firma Mariusz Paw Naprawa Sprzętu AGD, której siedziba znajduje się w powiecie buskim, w miejscowości Biniątki. 

Zabezpiecz sprzęt na wypadek awarii prądu!

Mimo wielu zabezpieczeń, które obecnie są montowane podczas zakładania instalacji elektrycznej, bardzo często sprzęty AGD ulegają zepsuciu w wyniku awarii prądu. Z tego powodu, dobrze jest odłączać sprzęty, kiedy opuszczasz swój dom lub mieszkanie na dłużej niż kilak godzin. W przypadku drobniejszej elektroniki, jeśli nie używasz jej codziennie prócz odłączenia od źródła zasilania, dobrym rozwiązaniem będzie chowanie jej do szaf lub kartoników, aby się niepotrzebnie nie kurzyły.

Podziel się