Materiał Partnera Dlaczego warto zdecydować się na zakup robota sprzątającego?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup robota sprzątającego?

Gruntowne sprzątanie domu czy mieszkania zabiera wiele czasu i energii. Pewnych obowiązków nie da się uniknąć całkowicie, za to możemy ułatwić sobie życie, korzystając z nowoczesnych sprzętów. W ostatnim czasie dużą popularność zyskały roboty sprzątające. Co prawda, nie zastąpią one odkurzacza i dokładnego mycia podłogi, ale sprawią, że nasz dom będzie lśnił czystością na codzień. Jak wybrać najlepszy model?

Robot sprzątający – jak to działa?

Roboty sprzątające to nowoczesne urządzenia naszpikowane elektroniką – posiadają wbudowane liczne czujniki, dzięki którym potrafią stworzyć mapę naszego mieszkania. Zaprogramowany robot przemieszcza się po wnętrzach, zbierając przy okazji piasek z podłogi, sierść psa z dywanu czy czyszcząc kuchenne kafelki z okruszków. Po zakończonej pracy, urządzenie wraca do stacji dokującej, gdzie ładuje swój akumulator przed rozpoczęciem kolejnego zadania.  Roboty sprzątające są zazwyczaj płaskie i okrągłe, dzięki czemu bez trudu zmieszczą się pod łóżkiem i sprzątną przestrzeń pod meblami. Wbudowane czujniki chronią urządzenie przez upadkiem ze schodów czy uderzeniem w ścianę. Jak mówi specjalista z firmy JARS, która zajmuje się sprzedażą i serwisem tych urządzeń – sami decydujemy o tym, w jakie dni i o jakiej porze robot rozpocznie porządki. Zakup elektronicznego sprzątacza to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, właścicieli zwierząt domowych i wszystkich tych, którzy wolą poświęcić czas na przeczytanie dobrej książki niż na powtórne zamiatanie podłogi.

Ważne kwestie odnośnie zakupu

Na rynku znajdziemy obecnie wiele modeli robotów sprzątających – zarówno renomowanych marek, jak i ich tańszych odpowiedników. Mimo że urządzenia te nie różnią się zbytnio wyglądem, należy zwrócić uwagę na ich parametry techniczne takie jak:

  • nawigacja – musi być łatwa i intuicyjna
  • układ czyszczenia -  od elementów, które budują układ czyszczący zależne jest to ,jak bardzo dokładny i efektywny będzie zakupiony sprzęt. Ważna jest liczba szczotek- im jest ich więcej, tym lepiej.
  • funkcje czyszczenia- wielu producentów prześciga się w wyposażaniu swoich produktów w funkcje, które niekoniecznie potrzebne są użytkownikowi. Dobrej jakości robot sprzątający powinien posprzątać 97% powierzchni mieszkania.
  • wyposażenie dodatkowe- np. wirtualne ściany, czy stacje dokujące z funkcją automatycznego usuwania brudu- zazwyczaj są w niewyposażona droższe modele.

Cena robota sprzątającego

Na rynku znajdziemy roboty sprzątające na każdą kieszeń. Wiele zależy od marki urządzenia oraz jego wyposażenia. Podstawowe modele możemy nabyć nawet za 1000 zł, z kolei bardziej zaawansowany sprzęt kosztuje nawet 5000zł.

Opracowanie:

Jars Jarosław Wieciech

Gdańsk , Żeglarska 4

Podziel się