Materiał Partnera Jakie są najczęstsze awarie sprzętu AGD?

Jakie są najczęstsze awarie sprzętu AGD?

Sprzęt AGD czasem lubi się psuć. Mimo jego obecnej trwałości i wytrzymałości, poprzez zwiększoną wydajność zdarza się, że mamy do czynienia z awarią. To nie problem, ponieważ w okolicy z pewnością znajdzie się fachowiec, który zaradzi naszym problemom. Zawsze warto jest się skonsultować ze specjalistą, zanim zdecydujemy się na wymianę sprzętu AGD. Naprawa wcale nie musi być droga. Pamiętajmy o tej opcji zawsze wtedy, gdy nasz mały i duży sprzęt AGD odmawia posłuszeństwa.

Kiedy warto zaprosić fachowca od AGD?

Gdy sprzęt jest jeszcze na gwarancji, to nie mamy się czym martwić, ponieważ naprawą powinien zająć się serwis gwarancyjny. Gdy gwarancja już dawno wygasła, wtedy musimy załatwić specjalistę na własną rękę. Jak twierdzą serwisanci z Serwisu Agd Roberta Piwowarczyka zdecydowanie warto, ponieważ w wielu przypadkach okazuje się, że awaria sprzętu to tylko mała usterka, niewymagająca szczególnych zabiegów. Wtedy koszty naprawy są niskie, a my możemy cieszyć się sprawnym sprzętem pewnie jeszcze przez długi czas. Gdy awaria AGD jest nieco głębsza, wtedy z pewnością fachowiec poinformuje nas o prawdziwych kosztach, zanim przystąpi do wymiany niezbędnych części. Będziemy mieli więc okazję zastanowić się, czy naprawa nam się opłaca, czy lepiej jest zaopatrzyć się w nowy sprzęt AGD.

Główne usterki sprzętu AGD

Jednym z niezbędnych sprzętów AGD są pralki, który awarie polegają najczęściej na nie pobieraniu wody, głośnej pracy czy usterkach programowania.

W pierwszym przypadku najczęściej odpowiada za problem elektrozawór, który uległ uszkodzeniu. Wtedy zmuszeni jesteśmy do wymiany tej części i naprawy zepsutego AGD. Pamiętajmy, że bez wody pralka nie jest w stanie wyprać naszych ubrań, a co za tym idzie jej działanie, jest bezużyteczne. Źle dokręcone śruby przy bębnie i zużyte łożyska są powodem głośnej pracy pralki. W takim wypadku także przychodzi nam na niedrogą wymianę lub po prostu użycie siły mięśni. Problemy z programatorem polegają przede wszystkim na braku możliwości wyboru programy do prania lub zacinaniu się oprogramowania. Ponieważ programów w nowoczesnych pralkach jest sporo i oprogramowanie znacznie obszerniejsze, to taki problem należy do częstych awarii.

W lodówkach znajdujemy za to mniej szczególnych usterek. Najczęściej sprowadzają się do zwykłych problemów z niedziałającą żarówką, ale często i do nadmiernego lub zbyt słabego chłodzenia. Ta ostatnia może nie być przyjemna, a jej powodów może być wiele. To często uszkodzony agregat, termostat czy czujnik temperatury są z nią odpowiedzialne.

Ze zepsutą zmywarką mamy podobne problemy. Może nie pobierać wody jak w przypadku pralek. Z drugiej strony problem może nastąpić na etapie suszenia, kiedy to znajdujemy wewnątrz mokre naczynia lub na etapie czyszczenia, gdy nie dochodzi do dobrego czyszczenia naczyń z resztek jedzenia. Typowe problemy to zapchane i uszkodzone filtry oraz problemy ze spryskiwaczami.

Gdy sprzęt AGD ulega awarii, nie należy załamywać rąk. Usterki się zdarzają. Szczególnie w starszym i wysłużonym już sprzęcie. Nie zawsze jednak trzeba od razu decydować się na zakup nowego sprzętu AGD. AGD małe i duże można naprawić i to często niskim kosztem. Zawsze warto skonsultować awarię ze specjalistą od AGD, który doskonale zna się na swojej pracy.

Opracowanie:

Serwis AGD Robert Piwowarczyk

Strzelin , Słoneczna 14

Podziel się