Materiał Partnera Jak zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem?

Jak zabezpieczyć piwnicę przed włamaniem?

Piwnica to miejsce, w którym najczęściej przechowujemy swoje prywatne rzeczy, z których często korzystamy. Coraz częściej jednak pada ona łupem złodziei, którzy pod osłoną nocy plądrują i wynoszą nasz najcenniejszy sprzęt. Jakie środki zapobiegawcze należy podjąć, by ochronić się przed kradzieżą naszego mienia? Czy instalacja alarmu w piwnicy to dobry pomysł?

Dlaczego złodziejaszki kochają okradać piwnice?

Piwnica to miejsce, które zazwyczaj nie przylega bezpośrednio do naszego mieszkania, jest zlokalizowane z dala od naszego wzroku i to właśnie czyni je łakomym kąskiem dla złodziei. Odzyskanie skradzionego mienia jest bardzo trudne, niekiedy wręcz niemożliwe, dlatego zakup alarmu z czujką lub montaż kamery zewnętrznej może na zawsze zapobiec przykrej w skutkach kradzieży. Ponadto w piwnicy przechowujemy wartościowe rzeczy, takie jak rowery, zabawki, wózki dziecięce i wszelkie inne mniejsze lub większe przedmioty, które lubimy mieć pod ręką, lecz nie koniecznie w mieszkaniu. To dlatego bardzo często, szczególnie w trakcie urlopów wakacyjnych i świąt, zostaje skradzione.Jaki sprzęt uchroni nas przed obrabowaniem?

Na rynku dostępnych jest szereg produktów gwarantujących nam bezpieczeństwo za niską cenę, o każdej porze dnia i nocy. Wszelkie rejestratory wideo, nawet najprostsza kamera z czujnikiem ruchu i funkcją nagrywania, potrafi skutecznie odstraszyć intruza. Jeśli zależy nam na czymś tańszym, lecz posiadającym skuteczne działanie, możemy zakupić alarm z czujnikiem ruchu. Doświadczeni eksperci ze sklepu internetowego KA-Impex Kamila Kwolek przekonują, iż tego typu sprzęt, dzięki ogłuszającemu dźwiękowi, potrafi natychmiastowo wystraszyć intruza, a jego dodatkowe zalety, takie jak szybki montaż i brak kabli zasilających, sprawia, że produkt ten może być stosowany w każdym pomieszczeniu i warunkach.

Pamiętajmy także o solidnym zabezpieczeniu drzwi i okien np. metalowymi kratami. Żyjmy w zgodzie z naszymi sąsiadami, którzy często widzą więcej niż my, bo np. nie pracują do długich godzin wieczornych. Nawet najlepszy sprzęt nie zastąpi nigdy ludzkiej życzliwości.

Opracowanie:

Ka-Impex Kamila Kwolek

Brzozów , Polna 20

Podziel się