Materiał Partnera Jak wybrać profesjonalny serwis kserokopiarek?

Jak wybrać profesjonalny serwis kserokopiarek?

Zakup kserokopiarki ma duże znaczenie dla rozwoju naszej firmy, ponieważ ułatwia i umożliwia nam wykonywanie wielu czynności. Jednak posiadając takie urządzenie musimy liczyć się z tym, że w każdej chwili może ulec ono awarii. Abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się sprawnością kserokopiarki, musimy o nią regularnie dbać. W przypadku, gdy sprzęt się zepsuje konieczna jest jego naprawa, którą zajmują się fachowe serwisy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru serwisu kserokopiarek?

Wstępne informacje na temat firmy naprawczej

Kserokopiarki, tak jak i inne urządzenia biurowe w każdej chwili mogą ulec jakieś awarii. Jeśli nie mamy żadnego pojęcia o takich sprzętów, wówczas lepiej by było, abyśmy nie podejmowali samodzielnych napraw, ponieważ możemy pogorszyć sprawę. Gdy kserokopiarki ulegnie uszkodzeniu powinniśmy poszukać fachowego serwisu. Najczęściej szukamy go za pośrednictwem Internetu. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy oraz na którą zwracamy uwagę jest to, jak wygląda strona internetowa danego fachowca lub firmy naprawiającej urządzenia biurowe. Zaobserwowanie strony internetowej fachowców jest niejako pierwszym spotkaniem z nimi. Wygląd strony internetowej może zachęcić do nawiązania współpracy lub wręcz przeciwnie.

Kolejnym kontaktem z serwisem jest najczęściej rozmowa telefoniczna. Rozmowa telefoniczna z pracownikiem serwisu naprawczego pozwala nam na lepsze poznanie firmy i upewnienie się, czy mamy do czynienia ze specjalistami w danej dziedzinie. W trakcie rozmowy opisujemy nasz problem. Specjalistyczne serwisy urządzeń biurowych będą chciały jak najlepiej poznać nasz problem, co pomoże im w dokładnym zdiagnozowaniu kłopotu. Podczas, gdy usłyszymy, że nie musimy opisywać dokładnie naszego problemu, a pracownik sam zobaczy co może być jego przyczyną, wówczas powinniśmy być ostrożni, ponieważ może okazać się, że taki serwis nie do końca będzie umiał poradzić sobie z rozwiązaniem problemu.

Bezpośredni kontakt z pracownikiem serwisu jest bardzo ważny

Jeśli jesteśmy już umówieni z serwisem kserokopiarek, to powinniśmy wiedzieć, że rzetelna i profesjonalna firma dba o to, aby swoje zlecenia wykonywać w ustalonym z klientem terminie. Po zjawieniu się na miejscu pracy, pracownik serwisu jeszcze raz dokładnie pyta nas, co się dzieje z urządzeniem. Dopiero po otrzymaniu tych informacji zabierze się do pracy. Na początku fachowiec dokona ekspertyzy. Zanim przystąpi do prac naprawczych poinformuje klienta o tym, co jest uszkodzone oraz jaki będzie koszt naprawy. Dopiero po zaakceptowaniu wszystkiego przez klienta serwisant będzie mógł przystąpić do naprawiania urządzenia. Niekiedy może zdarzyć się taka sytuacja, że konieczne okaże się zabranie kserokopiarki do serwisu. Dzieje się tak w przypadku poważnych usterek, które wymagają szczegółowej analizy oraz dłuższych napraw. Oczywiście profesjonalny serwis kserokopiarek, jak np. Eltropol usunie przyczynę awarii, a nie tylko jej skutki.

Kserokopiarki to dość drogie urządzenia biurowe, dlatego warto zadbać o to, by w przypadku wystąpienia usterek, ich naprawą zajął się profesjonalny serwis.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas