Artykuł sponsorowany Czy warto zdecydować się na oświetlenie LED?

Czy warto zdecydować się na oświetlenie LED?

Technologia LED jest przyszłością oświetlenia domowego. Posiada szereg zalet, takich jak trwałość czy energooszczędność. Technologia ta zyskała na popularności, coraz więcej osób się na nią decyduje. Różnorodność zastosowań sprawia, że niedługo produkty z wykorzystaniem LED mogą stać się podstawowymi źródłami światła w wielu obszarach oświetlenia. Dowiedz się, czy warto zdecydować się na oświetlenie LED.

Oszczędność oraz trwałość

Największą zaletą lamp LED jest znacząco mniejsze zużycie energii niż w tych tradycyjnych źródłach światła. Ma to duże znaczenie w szczególności dla gospodarstw domowych. Źródła LED są również bardzo trwałe, ponieważ mogą świecić przez nawet 25 tysięcy godzin, a to daje nam 25 lat, przy założeniu ok 3 godzin pracy dziennie. Zwykła żarówka ma jedynie trwałość wynoszącą 1000 godzin, a to przy źródle LED jest naprawdę mało. Lampy LED są również bardziej odporne na częste włączania oraz wyłączania. Możemy je stosować w tradycyjnych oprawach jako zamienniki klasycznych żarówek, ponieważ posiadają różnorodne kształty, a także typowe trzonki. Trwałość produktów LED jest na tyle dobra, że konsument prędzej zdecyduje się na zmianę oprawy zanim ta przestanie świecić. Na rynku możemy znaleźć bardzo dużo gotowych rozwiązań do oświetlenia ogólnego, dekoracyjnego bądź punktowego. Nie musimy wkładać wiele pieniędzy, aby za pomocą prostych produktów wprowadzić do domów różnorodne i ciekawe kolory oraz efekty świetlne które nadają wnętrzu odpowiedni wygląd i przede wszystkim nastrój.

Jakość

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie wielu firm, prawie 70% osób kieruje się ceną przy wyborze źródeł światła, nie kierując się nawet jakością. Warto jednak zastanowić się nad tym, dlaczego niektóre produkty są dużo tańsze od innych. Oświetlenia LED z założenia są urządzeniami skomplikowanymi. Jeśli chcemy, aby funkcjonowały prawidłowo, powinny składać się z pojedynczych diod wysokiej jakości oraz dodatkowo być wyposażone w odpowiedni system zasilania. Wielu nierzetelnych producentów, szukających oszczędności, często decydują się na etapie produkcji na komponenty słabej jakości, a nawet rezygnują z niektórych elementów, co ma swoje negatywne skutki oraz w konsekwencji może okazać się dosyć niebezpieczne. Powinniśmy decydować się na profesjonalne firmy, np. na firmę Elektryk FHU, w której ofercie znajdziemy m.in. oświetlenie LED. Decydując się na profesjonalną firmę mamy pewność, że produkty te będą wysokiej jakości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas