Artykuł sponsorowany Jakie klamerki do bielizny wybrać?

Jakie klamerki do bielizny wybrać?

Mało kto na co dzień przejmuje się niewielkimi rzeczami, jakimi są klamerki do bielizny. Jednak podczas prania ubrań, a mówiąc dokładniej, w trakcie ich wieszania, klamerki są niezastąpione. Dzięki nim nie musimy martwić się, że ubrania zostaną rozwiane lub obsuną się z linki na pranie. Jednak jakie klamerki do prania wybrać, aby były jak najlepsze?

Jakie są rodzaje klamerek do prania?

Klamerka do bielizny dla wielu z nas jest prostym produktem, aczkolwiek producenci i sprzedawcy oferują nam rozmaite ich typy, które różnią się od siebie budową, a także materiałem wykonania. Jeśli weźmiemy pod uwagę te aspekty, wyróżnimy:

  • klamerki drewniane,
  • klamerki plastikowe,
  • klamerki silikonowe.

Drewniane klamerki do prania są jednym z najczęstszych wyborów. Prawie całe wyprodukowane są z drewna, a jedynym niedrewnianym elementem jest metalowa zapinka, która ma za zadanie wzmocnić je i umożliwić prawidłową pracę. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup tego typu klamerek do bielizny, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego gatunku drewna zostały stworzone. Najtańsze modele zazwyczaj po niedługim czasie użytkowania butwieją i rozpadają się, a wpływ na to ma m.in. woda z ubrań. Zaletą takich klamerek jest to, że nie farbują one ubrań, aczkolwiek jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone, mogą pochłaniać duże ilości wody, przez co konieczne jest ich wysuszenie przed użyciem.

Kolejnym rodzajem są plastikowe klamerki do ubrań. Ich producenci jak np. firma Tegra z Ględowa w województwie pomorskim oferują te produkty w różnych wariantach, jeśli chodzi o rozmiar. Najpopularniejsze są klamerki 72 mm oraz 80 mm. Jedną z głównych zalet tego produktu jest jego niska cena. Za kilka złotych kupimy nawet kilkadziesiąt takich klamerek. Niegdyś były one uważane za towar słabej jakości, jednakże nie zawsze tak jest. Odpowiednie ich stosowanie pozwoli na długi czas korzystania z nich. Poza tym klamerki plastikowe są odporne na działanie wody, a do tego nie powinny farbować ubrań.

Ostatnim popularnym typem są silikonowe klamerki do prania. Zwykle wykonuje się je z polipropylenu z wykończeniami sylikonowymi. Dzięki swojej konstrukcji są elastyczne i dopasowują się do suszonych ubrań. Silikonowe wykończenia sprawiają, że na ubrania nie pozostają żadne ślady. Do tego ich zaletą jest duża wytrzymałość na rozmaite czynniki zewnętrze. Niestety do wad zalicza się ich wysoka cena, która może być wyższa nawet kilkukrotnie w porównaniu do klamerek plastikowych.

Jak sprzedawane są klamerki?

Klamerki do bielizny można także klasyfikować ze względu na to, w jaki sposób się je sprzedaje. Jedną z często spotykanych form są klamerki w paczkach. Zwykle znajdują się one ułożone w foliowych opakowaniach, gdzie znajdziemy kilkanaście lub kilkadziesiąt produktów. Poza tym klamerki można kupić luzem. W takiej formie dostępne są również podobne ilości klamerek, z tym że nie są one ciasno ułożone i zapaczkowane. Ostatnim typem są klamerki z haczykiem, dzięki czemu możliwe jest ich wieszanie na lince, sznurku czy rurce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas