Artykuł sponsorowany Awaria telewizora- jakie usterki występują najczęściej?

Awaria telewizora- jakie usterki występują najczęściej?

Telewizor zajmuje bardzo ważne miejsce w każdym polskim domu. Na sprzęt tego typu jesteśmy w stanie wydać naprawdę wiele pieniędzy, dlatego też nie dziwi zmartwienie, kiedy urządzenie przestaje działać tak jak powinno. Wraz z biegiem czasu na rynku pojawiły się różne rodzaje telewizorów- od kineskopowych po plazmowe. Niezależnie od stopnia zaawansowania technologicznego – jednym i drugim- zdarzają się awarie. Które z nich występują najczęściej?

Uszkodzone piksele

Uszkodzone piksele to problem, który dotyczy użytkowników telewizorów LCD zarówno starszej, jak i nowszej generacji. Taki piksel widoczny jest na ekranie jako czarna plamka. Często trzeba uważnie przyjrzeć się telewizorowi, by zauważyć tę zmianę. Niemniej jednak, gdy ilość uszkodzonych pikseli wzrasta, jakość obrazu wyraźnie się pogarsza. Przeciwieństwem martwych pikseli są – tak zwane przez specjalistów- hot piksele. Powodują one, że na ekranie widoczne są miejsca, które „świecą” na biało, czerwono lub – rzadziej- zielono. Ciężko jest wyeliminować podobny problem na własną rękę. Możemy jedynie naciskać ekran w miejscu, gdzie pojawiła się zmiana licząc na to, że piksele na nowo się uaktywnią. Często jednak najlepszym wyjściem jest oddanie telewizora do dobrego serwisu RTV, gdzie usterka zostanie naprawiona.

Telewizor sam się wyłącza

Nikt z nas nie lubi, gdy telewizor samoczynnie wyłącza się podczas oglądania. Jest to niemiła niespodzianka, zwłaszcza gdy nie ustawiliśmy autowyłącznika samodzielnie. Przyczyną takiej sytuacji może być np. awaria instalacji zasilającej. Jak informuje specjalista z Serwisu Auto-Video – w niektórych modelach telewizorów wchodzi w grę także uszkodzenie podzespołu T-Con. Czasami zdarza się również tak, że urządzenie samo się włącza. I w tym wypadku należy rozważyć awarię konkretnego elementu. Jego naprawy nie należy jednak przeprowadzać na własną rękę. Potrzeba do tego fachowej wiedzy i dużego doświadczenia.

Zła jakość obrazu

Jeżeli na ekranie telewizora zaczynają pojawiać się szumy, linie lub obraz rozmazuje się, nie zawsze oznacza to awarię. Czasami pracę urządzenia zakłócają inne domowe sprzęty takie jak chociażby mikrofalówka czy włączony komputer. Jeśli jednak problem wraca niezależnie od używanych w tym samym czasie sprzętów, wina może leżeć po stronie dostawcy sygnału. W takim wypadku warto sprawdzić, czy wszystkie złącza są prawidłowo zamocowane do telewizora. Niekiedy okazuje się, że powodem złej jakości obrazu jest po prostu luźny kabel. Kiedy zaś takie działania nie przyniosą oczekiwanego efektu należy zgłosić się do dobrego serwisanta.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas