Artykuł sponsorowany Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków – co wybrać?

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków – co wybrać?

Obecnie coraz więcej rodziców decyduje się na wybór dodatkowych zajęć dla swoich pociech, już od najmłodszych lat. Dodatkowa stymulacja dziecka w czasie najbardziej intensywnego rozwoju jest bez wątpienia bardzo mądrym posunięciem. Ale czy zawsze?

Decydując się na dodatkowe zajęcia dla przedszkolaka, rodzic powinien odpowiedzieć sobie na kilka bardzo ważnych pytań – zauważa nasza rozmówczyni z Przedszkola Raz, Dwa, Trzy - MY. Po pierwsze, warto zastanowić się jaki jest cel zapisywania dziecka na zajęcia. Konieczność zagospodarowania czasu maluchowi, kiedy sami nie możemy mu tego czasu poświęcić, z pewnością nie jest dobrą motywacją.

Po drugie, warto dobierać zajęcia tak, by były one dla przedszkolaka przyjemne. Wielu z nas, dorosłych, jeszcze dziś pamięta katusze, jakimi było zmuszanie przez rodziców do nauki gry na znienawidzonym instrumencie lub uczestnictwa w zajęciach w grupie, za którą nie przepadaliśmy. Takich wspomnień warto oszczędzić własnemu dziecku.

Zajęcia właściwe do wieku przedszkolaka

Wiek przedszkolny to tak naprawdę jeden z początkowych etapów rozwojowych dziecka, kiedy jest ono najbardziej chłonne na stymulację, ale też wymaga specjalnego podejścia. Dlatego zajęcia, które w swojej formule przypominają klasyczną naukę szkolną, wymagają długiego skupienia i koncentracji, nie sprawdzą się najlepiej.

Wszechstronny rozwój i stymulacja

W tym okresie życia dziecko dopiero poznaje otaczający je świat, ale także siebie i swoje upodobania. Ważne jest, by umożliwić maluchowi poznanie rozmaitych form aktywności fizycznej i intelektualnej. W ten sposób najłatwiej poznamy jego wrodzone predyspozycje, co pozwoli nam w przyszłości łatwiej je ukierunkować; ale także jego słabości – dzięki czemu będziemy mogli pomóc mu je przezwyciężać.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka, aby przynosiły mu konkretną korzyść, powinny opierać się na zabawie i ruchu. W ten sposób, właśnie poprzez zabawę, możemy już na tak wczesnym etapie rozpocząć np. naukę języków obcych.

Zajęcia artystyczne – dla intelektu i duszy

Zajęcia artystyczne, angażujące plastyczne i muzyczne zdolności dzieci, okazują się bardzo wartościowym doświadczeniem nie tylko dla tych wybitnie utalentowanych. Możliwość wyrażenia siebie poprzez śpiew czy rysunek pomaga dziecku komunikować emocje i radzić sobie z nimi. Praca z głosem i ciałem w przypadku warsztatów aktorskich to wspaniała możliwość rozwijania kreatywności przedszkolaka.

Nie lekceważ ruchu

Niezwykle istotna jest też dbałość o prawidłowy rozwój fizyczny dziecka. Dodatkowe zajęcia ruchowe nie tylko pozwalają wzmocnić organizm przedszkolaka i poprawić jego kondycję, ale także pozwalają wyładować nadmiar energii i odprężyć się po wyzwaniach towarzyszących aktywności intelektualnej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas