Materiał Partnera Ręcznie szyte maskotki jako prezent dla dziecka

Ręcznie szyte maskotki jako prezent dla dziecka

Sklepy z zabawkami są wypełnione po brzegi kolorowymi opakowaniami z rozmaitymi zabawkami – od plastikowych zastaw stołowych i lalek przez pojazdy i maszyny, po komplety narzędzi. W tym morzu produktów trudno znaleźć coś, czego dziecko jeszcze nie ma, ponieważ zazwyczaj o to zadbają kochający babcie oraz dziadkowie. Nadal jednak najlepszym prezentem dla malucha pozostaje przytulanka.

Dlaczego warto kupować maskotki?

Pluszowe zabawki to nie tylko kolejne przedmioty, które mają zapewnić dziecku rozrywkę. Oczywiście, ta ich role jest ważna, ale nie jest jedyna, jaką odrywają one w życiu malucha. Maskotka, szczególnie ta jedna ukochana, staje się dla niego pierwszym przyjacielem i powiernikiem sekretów. Staje się namiastką kontaktu z rówieśnikiem w sytuacji, gdy dziecko nie chodzi jeszcze do przedszkola, a nie ma rodzeństwa w zbliżonym wieku.

Pluszaki pełnią też inną ważną funkcję – dają komfort w sytuacji, gdy w pobliżu nie ma mamy czy taty, który mogliby przytulić. Na przykład podczas snu dziecko chętnie przytula się do misia. W pierwszych miesiącach życia malucha warto zadbać, aby jego maskotka miała na sobie zapach mamy, choćby w postaci perfum. Pozwoli to dziecku szybciej się uspokoić.

Zabawa maskotką to także pretekst do nauki odpowiedzialności. Traktując pluszowego pieska, kotka, czy inne zwierzątko, jak członka rodziny, uczymy naszą pociechę opiekowania się innymi. To dobry trening przed wzięciem do domu prawdziwego zwierzaka.

Największą zaleta pluszowych zabawek jest ich miękkość i łagodne kształty, które sprawiają, że są dla dziecka całkowicie bezpieczne. Ponadto rozmaite faktury materiałów, z których są one wykonywane, stymulują rozwój sensoryczny malucha.

Gdzie najlepiej kupować maskotki?

Możliwości mamy w tym zakresie wiele. W każdym sklepie z artykułami dla dzieci znajdziemy szeroki wybór pluszowych zabawek w rozmaitych rozmiarach. Znajdziemy tu nie tylko maskotki, ale też poduszki w nietypowych kształtach, zdobione postaciami z kreskówek czy innymi wzorami.

Warto przyjrzeć się sklepom, które zajmują się szyciem na zamówienie, takim jak Super Nitka. W ich ofercie znajdziemy ręcznie robione ubrania oraz Przytulanki dla dzieci – również wykonywane na zamówienie. Możemy w ten sposób spersonalizować pokój oraz zabawki naszej pociechy – na przykład poprzez zakup maskotki z wyszytym imieniem dziecka lub też zamówienie kompletu pluszaków w podobnych wzorach. Coraz większą popularność zyskuje wykonywanie akcesoriów takich jak poduszki w kształcie liter układających się w imię malucha. Coraz więcej uwagi poświęca się bowiem walorom estetycznym zabawek i innych artykułów dziecięcych.

Ręcznie robione zabawki warto wybierać przede wszystkim ze względu na ich jakość. Wykonywane na zamówienie nie tylko odznaczają się wyjątkowością wykonania, ale też uwaga, jaka została im poświęcona. Wytwory masowej produkcji nie mogą się z nimi równać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas