Materiał Partnera Bajki, zwierzątka, piłkarze, czyli jak wybierać pościel dziecięcą

Bajki, zwierzątka, piłkarze, czyli jak wybierać pościel dziecięcą

Na łóżku spędzamy połowę naszego życia – tam odpoczywamy po całym dniu pracy i relaksujemy się w niedzielne poranki. Komfort, jaki daje, ma znaczenie niezależnie od naszego wieku, dlatego równie dużo wagi poświęcić musimy łóżku naszego dziecka. Istotne jest wszystko: od wyboru odpowiedniego materaca po pościel i poduszki dekoracyjne. Na co więc zwrócić uwagę? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Wygoda i zdrowie

Odpowiednio dobrany materac zapewnia nie tylko komfort, ale zdrowy sen i prawidłowe ułożenie ciała. Na rynku znajdziemy szeroką ofertą różnych producentów, musimy zwrócić uwagę na to, co dla naszego dziecka bezpieczne. W ofercie sklepu Urwisy Dwa znajdziemy materace dziecięce marki Hevea. Są one najlepszym wyborem, ponieważ oferowane przez tę firmę produkty – między innymi materace Hevea Krzyś oraz Hevea Duo Activia – mają pozytywną opinię Instytut Matki i Dziecka. Ich konstrukcja została opracowana w sposób, który sprzyja rozwojowi dziecka.

Materace dziecięce dostępne są w różnych rozmiarach, zatem przed zakupem powinniśmy dokładnie zmierzyć stelaż, do którego materac ma być dopasowany. Ważne są także waga oraz wzrost dziecka – mają one znaczenie dla grubości materaca, która musi być odpowiednia, by utrzymać jego ciężar. Dobrym rozwiązaniem będą materace dwustronne.

Musimy wziąć pod uwagę też to, czy dziecko jest alergikiem. W takim przypadku potrzebować będzie materaca wysokiej jakości – najlepiej lateksowego. Umożliwi on swobodny przepływ powietrza i zahamuje rozwój roztoczy. Świetnie sprawdzą się tu materace Hevea Baby i Hevea SnuDo. Dobry materac to inwestycja na kilka lat, warto zatem na nim nie oszczędzać, zwłaszcza że wpływa on pozytywnie na zdrowie dziecka.

Miękko i ciepło

Jeśli już wybraliśmy dobry materac, czas na zakup pościeli dla dzieci. Odgrywa ona podwójną rolę – z jednej strony zapewnia komfort podczas snu, z drugiej – stanowi element dekoracyjny łóżka i pokoju. Sklepy z artykułami dziecięcymi oferują wiele rozmaitych wzorów i kolorów, wśród których każdy rodzic znajdzie coś idealnego dla swojej pociechy.

Klasycznym rozwiązaniem jest pościel bajkowa – każde dziecko ma przecież swoją ulubioną opowieść lub postać, na pewno więc ucieszy się, mogąc spać na poduszce z jej wizerunkiem. Do innych popularnych wyborów należą pościel w zwierzątka oraz piłkarska.

Musimy zwrócić też uwagę na jakość pościeli. Dobre, wytrzymałe materiały to nie tylko rozwiązanie opłacalne w perspektywie czasu, ale też gwarancja, że pościel z ulubioną księżniczką nie zniszczy się po pierwszym praniu. Zamiast pościeli z fantazyjnym wzorem możemy wybrać też poduszki dekoracyjne – częstym motywem są tu postaci z kreskówek i komiksów.

Podziel się