Materiał Partnera I Ty możesz zostać alchemikiem. Warsztaty chemiczne dla najmłodszych.

I Ty możesz zostać alchemikiem. Warsztaty chemiczne dla najmłodszych.

Chemia to fascynująca nauka. Niestety w szkole często poznajemy ją od tej złej strony. Jako uczniowie jesteśmy bombardowani wzorami strukturalnymi i wynikami skomplikowanych reakcji chemicznych. Z utęsknieniem oglądamy programy telewizyjne, w których specjaliści przedstawiają interesujące doświadczenia chemiczne, z wykorzystaniem substancji, które dostępne są w każdym domu. By od najmłodszych lat pokazać dzieciom, jak działa świat, warto zabrać je na warsztaty chemiczne, gdzie same będą mogły wziąć udział w pasjonujących eksperymentach. Z jakimi korzyściami się to wiąże?

Rozbudzanie zainteresowań

Dzieci mają wiele ukrytych talentów. Wiek przedszkolny to czas, w którym kształtuje się osobowość malucha , następują duże procesy rozwojowe i rozwijają się pierwsze zainteresowania. Jest to też bardzo ważny okres przygotowawczy do etapu szkolnego, w którym dominuje chęć poznawania oraz doświadczania nowości. Jak informuje specjalista z firmy "Renus" - warsztaty chemiczne dla najmłodszych pozwalają przeżyć dzieciom coś zupełnie odmiennego od codziennych zajęć, orgaznizowanych przez placówkę, do której uczęszczają. Pełne są zadziwiających eksperymentów, w których dzieci chętnie uczestniczą. Nauka poprzez zabawę pozwala rozbudzić zainteresowanie dziecka otaczającym go światem. Dzięki dostosowanym do wieku pokazom, maluchy doskonale – i w przystępny sposób- przyswajają podstawowe zagadnienia chemiczne. To, co dzieje się na warsztatach jest dla dzieci niczym magia. Eksplozje kolorowych wulkanów, produkcja pajęczyn czy zabawy z suchym lodem to dla najmłodszych niemała atrakcja. Dzieci obserwują każdy pokaz z wypiekami na twarzy i nie mogą się doczekać, kiedy odbędą się następne warsztaty.

Rozbudzanie wyobraźni

Warsztaty chemiczne to dla dzieci doskonała okazja, by ze zwykłego przedszkolaka czy ucznia przeistoczyć się w prawdziwego chemika. Maluchy otrzymują biały fartuszek, chemiczne okulary i zestaw probówek, z którego korzystają podczas pokazów. Wszystko to pobudza dziecięcą wyobraźnię rozwija kreatywność i zdolności manualne. Osoba prowadząca doświadczenia chemiczne "Chemiksi" przekonuje, że dzieci uczą się także, jak pracować zespołowo i w pełni bezpiecznie.

Przygotowanie do nauki chemii i fizyki

Chemia i fizyka to przedmioty ścisłe, które wśród uczniów starszych klas nie cieszą się dobrą sławą. Dzieci często zaczynają naukę od suchych faktów, nie widząc powiązania pomiędzy zastosowaniem niektórych praw a życiem codziennym. Warsztaty chemiczne dla najmłodszych przygotowują dzieci do efektywnej nauki chemii i sprawiają, że sam przedmiot wydaje się być bardziej interesujący i warty poznania.

Podziel się