Materiał Partnera Dlaczego warto kupić wózek wielofunkcyjny?

Dlaczego warto kupić wózek wielofunkcyjny?

Nie da się ukryć, że zakup wózka dziecięcego, stanowi jeden z najdroższych elementów wyprawki dla noworodka. Mało który rodzic może pozwolić sobie na rozrzutność w tej kwestii. Z drugiej strony nie chcemy oszczędzać na własnym dziecku, a zwłaszcza na jego bezpieczeństwie. Tak się składa, że obie te rzeczy można pogodzić. Wystarczy zdecydować się na zakup wózka wielofunkcyjnego, który będzie rósł wraz  z naszym dzieckiem. Jakie są zalety wózków 3w1?

Uniwersalny stelaż

Wózek wielofunkcyjny świetnie sprawdzi się u osób, które mają małe mieszkanie. Wszystkie tego typu wózki mają uniwersalny stelaż, który pasuje zarówno do gondoli, jak i spacerówki. Dzięki temu nie musimy wygospodarowywać miejsca na przechowywanie dwóch dziecięcych pojazdów. Dodatkowo wózki wielofunkcyjne wyposażone są w fotelik samochodowy, którego można używać jako nosidełko. Wybierając się do galerii handlowej, nie musimy zabierać ze sobą całego wózka, co utrudni poruszanie się po obiekcie. Wystarczy przypiąć fotelik do stelaża i możemy spokojnie robić zakupy.

Gwarancja bezpieczeństwa i komfort użytkowania

Część rodziców obawia się, że wózki wielofunkcyjne cechują się niższą jakością ze względu na fakt, że łączą w sobie kilka zastosowań. Nie jest to prawda. Producenci wózków wielofunkcyjnych dużą wagę przywiązują do tego, by ich produkty spełniały wszystkie normy jakościowe i bezpieczeństwa. Szczególnie dużo czasu poświęca się na zaprojektowanie układu kół i hamulcowego. Do wyboru mamy wózki z kołami piankowymi, gumowymi i żelowymi.  

Większość modeli wyposażona jest w koła skrętne z możliwością blokady, co ułatwia prowadzenie wózka. Pamiętajmy też o tym, że im większa średnica kół, tym stabilniejszy będzie dziecięcy pojazd. Dobra amortyzacja jest niezbędna, jeśli chcemy poruszać się wózkiem po drogach nieutwardzonych. Wózki wielofunkcyjne zwykle mają też w dwa rodzaje hamulców – ręczny i nożny. Poza tym łatwo się je składa (nawet jedną ręką) i czyści.

Oszczędności

Zakup wózka 3w1 wiąże się z jednorazowym wydatkiem. Jeśli kupimy sprawdzony i polecany model, zyskujemy produkt, który posłuży dziecku na co najmniej 4-5 lat. To oznacza spore oszczędności. Dobre wózki wielofunkcyjne w atrakcyjnej cenie znajdziemy w sklepie z artykułami dziecięcymi „Kajtex”. Tamtejsi specjaliści pomogą nam w wyborze odpowiedniego modelu oraz dodatków. Wózki wielofunkcyjne wyposażone są bowiem w szereg udogodnień takich jak moskitiera, folia przeciwdeszczowa, torba na zakupy, uchwyt na smartfona czy parasolka.

Opracowanie:

Kajtex sp.j. Janeczek

Częstochowa , Huculska 9

Podziel się