Materiał Partnera
Przyjazna kuchnia umeblowana na wymiar

Przyjazna kuchnia umeblowana na wymiar

Kuchnia to pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Nie tylko na gotowaniu, ale – jeśli nie mamy jadalni, a to w polskich mieszkaniach norma – także na spożywaniu posiłków. Dobrze zatem, by kuchnia była miejscem, w którym miło nam się przebywa. Które nam się podoba. Które może – nawet – lubimy. Jak uczynić z kuchni takie miejsce? Przede wszystkim trzeba sprawić, by kuchnia była funkcjonalna i wygodna. Reszta przyjdzie sama.

Sposób na idealną kuchnię

Nie ma jednej recepty na idealną kuchnię. Każdy z nas lubi przecież coś innego, inne kolory, styl umeblowania, nawet ustawienie sprzętów, które jednemu wydaje się bardzo wygodne, u kogoś innego będzie sprawiać, że będzie się potykał. Poza tym, jeśli akurat nie projektujemy nowego domu, w którym możemy sobie pozwolić na wszystko, to najprawdopodobniej dysponujemy istniejącym już pomieszczeniem o określonej powierzchni i kubaturze, z rozmieszczonymi podejściami mediów, drzwiami i pewnie z oknem. I do tego właśnie pomieszczenia trzeba się dostosować.

Jak umeblować małą kuchnię?

Gdy dysponujemy kuchnią o małej powierzchni umeblowanie jej na wymiar wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Pozwoli ono na najbardziej efektywne zagospodarowanie przestrzeni i zapewni więcej miejsca na przechowywanie produktów niż meble standardowe. Gdy decydujemy się na meble na zamówienie, warto, a nawet należy rozważyć zakup sprzętu AGD do zabudowy. Zintegrowanie lodówki, zmywarki czy mikrofalówki z kompletem mebli nie tylko poprawi komfort użytkowania, ale również uczyni je bardziej atrakcyjnym wizualnie. Wszystkie te urządzenia można bowiem wygodnie rozlokować we wnękach mebli i zasłonić frontami takimi, jak pozostałe szafki.

Oprócz samych mebli, zabudowując niedużą kuchnię, jak radzi właściciel firmy KlasMeb Meble z Klasą, trzeba pamiętać o wydajnym zagospodarowaniu przestrzeni. Można to osiągnąć stosując różne nowoczesne udogodnienia, takie jak karuzele do szafek narożnych, czy inne systemy sprytnego przechowywania produktów. Oprócz udogodnień typowo oszczędzających przestrzeń, dobrze też zainteresować się takimi, które czynią ją wygodniejszą pod względem użytkowym, jak oświetlenie LED, gniazda blatowe, bezuchwytowe fronty, czy hamulce do szuflad. W szczególnie małej kuchni dobrze jest zastosować składany stolik.

Kuchnia dla wszystkich domowników

Umeblowanie kuchni to jeszcze nie wszystko. Pamiętać trzeba o tym, że aby kuchnia spełniała swoją rolę musi być przede wszystkim przyjazna dla użytkownika. I, oczywiście, musi mu się podobać. Jeśli do tego meble będą funkcjonalne i będą zapewniać łatwy dostęp do sprzętu gospodarstwa domowego, produktów żywnościowych i kuchennych narzędzi czy sztućców, wtedy domownicy z przyjemnością będzie spędzać w niej czas i korzystać z tych wszystkich udogodnień.

Opracowanie:

Klasmeb Adam Kalota

Częstochowa , Wypoczynku 54

Podziel się