Artykuł sponsorowany Zraszacze do ogrodów – wybierz odpowiedni z Centrum Ogrodniczym Bartex

Zraszacze do ogrodów – wybierz odpowiedni z Centrum Ogrodniczym Bartex

Podlewanie ogrodów jest to czynność, która musi być wykonywana regularnie, zwłaszcza latem, gdy panują wysokie temperatury. Dzięki temu trawa będzie piękna i zdrowa. W tym celu można użyć węża ogrodowego ze specjalną końcówką, ale lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze zraszacza. Rozbudowaną ofertę tych produktów ma Sklep Ogrodniczy Bartex z siedzibą w Grudziądzu.

Czym się kierować przy wyborze zraszacza ogrodowego?

Przy wyborze zraszacza należy wziąć pod uwagę wielkość ogrodu. Pozwoli to wybrać produkt o odpowiednim zasięgu zraszania i sposobie rozpylania wody. Ważny jest także kształt powierzchni, ponieważ nieregularne obszary można nawadniać tylko za pomocą specjalnego, o zmiennej geometrii urządzenia. Produkt musi być także dopasowany do typu roślin znajdujących się w ogrodzie. Np. te delikatne powinny być podlewane spokojnym strumieniem wody o niewielkim ciśnieniu. Zraszacze ogrodowe mają również różne sposoby montażu (na stojaku, wbijany). Dlatego warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie odpowiadało naszym gustom. Czy urządzenie ma być w pełni automatyczne i praktycznie bezobsługowe, czy mobilne z możliwością przenoszenia.

Jakie wyróżniamy rodzaje zraszaczy?

Wyróżniamy różne rodzaje zraszaczy: ręczne, statyczne, o regulowanym zasięgu, a także:

  • zraszacze rotacyjne – stosowane są zarówno na dużych powierzchniach, jak i w małych ogrodach, charakteryzują się możliwością regulacji kąta i zasięgu wypływającej wody, cały czas obracają się podczas nawadniania terenu,

  • zraszacze wynurzalne – to niewidoczny system zraszania, ponieważ głowica schowana jest pod powierzchnią trawnika, montuje się go razem ze specjalnym systemem nawadniania ogrodów.

Natomiast za najskuteczniejszą metodę podlewania roślin uważa się nawadniacze kropelkowe. Jak mówi specjalista z Centrum Ogrodniczego Bartex:

To bardzo precyzyjny system nawadniania, ponieważ wpuszcza wodę bezpośrednio do korzeni, czyli tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Poza tym generuje spore oszczędności, gdyż roślina nie jest obficie podlewana, tylko wolno i równomiernie.

Poruszając temat zraszaczy, istotne jest jeszcze jedno pytanie: kiedy podlewać trawnik? W godzinach porannych czy wieczorem? Najlepiej robić to z samego rana, by woda mogła przeniknąć w głąb ziemi. Dopuszczalne jest także podlewania trawy wieczorem, jednak należy liczyć się z tym, że wtedy będzie ona bardziej podatna na choroby grzybowe. Natomiast nie zaleca się zraszania roślinności w godzinach około południowych. Temperatura powietrza jest wtedy zwykle najwyższa i woda szybko odparuje.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas