Materiał Partnera Zalety mebli kuchennych na specjalne zamówienie

Zalety mebli kuchennych na specjalne zamówienie

Zainteresowanie meblami na specjalne zamówienie, w tym na wymiar rośnie z roku na rok. Największy popyt jest przy tym na projektowanie oraz wykonawstwo – wraz z montażem – zestawów kuchennych, które są tworzone według  dokładnych wskazówek klientów. Meble na zamówienie to zatem wyroby idealnie spersonalizowane pod użytkowników, a przy tym niebywale solidne i zaskakująco piękne. Ich design jest wielokrotnie niepowtarzalny.

Wysoka jakość mebli kuchennych na specjalne zamówienie

Przy doborze mebli do kuchni przede wszystkim należy zwracać uwagę na ich parametry techniczne. Szafki oraz blaty będą miały bowiem kontakt z produktami spożywczymi, olejami, wodą i różnego typu zabrudzeniami, które nie tylko powinny łatwo być z danych powierzchni usuwane, ale które nie powinny wpływać na niszczenie określonych struktur. Niestety decydując się na zakup mebli z popularnych sieciówek, stawiamy na konstrukcje słabe i szybko ulegające zniszczeniu. Nie są one także wytrzymałe na wahania temperatury.

Inaczej jest przy meblach kuchennych tworzonych na specjalne zamówienie w pracowniach meblarskich. Najczęściej stawiają one na wykorzystywanie najlepszych gatunkowo surowców, w tym gotowych elementów mebli od takich producentów jak KRONOPOL (płyty), BLUM (akcesoria techniki kuchennej), RAUMPLUS (drzwi do szaf) czy DREWPOL (fronty meblowe). Z takimi markami współpracuje między innymi producent mebli na wymiar DUO-MEBLE, z którego ofertą i realizacjami warto się zapoznać. Wśród projektów znaleźć można zestawy w stylu klasycznym, nowoczesnym oraz skandynawskim i wiejskim.

Idealne dopasowanie do geometrii pomieszczenia

Meble kuchenne na specjalne zamówienie to najczęściej szafki stojące i wiszące, blaty, wysepki, stoły, regały i półki tworzone na wymiar. Dzięki temu określone konstrukcje idealne dopasowywane są do geometrii pomieszczenia, rozmieszczenia instalacji we wnętrzu czy nawet do ilości wpadającego światła słonecznego. W taki sposób tworzona jest funkcjonalna kuchnia, w której łatwo przyrządza się ulubione potrawy czy spędza czas przy kawie. Warto przy tym wiedzieć, że projektanci zwracają szczególną uwagę na systemy otwierania szafek. Jest to ważne dla kuchni wąskich i długich, małych i kwadratowych oraz dla aneksów kuchennych łączących się z pokojem dziennym kawalerki. Przykładem nowoczesnego systemu jest ten gwarantujący otwieranie szynowe do góry na klik.

Estetyka na najwyższym poziomie!

Osoby, które lubią się wyróżniać, i które nie podążają za modą kreowaną przez media, będą szczególnie zadowolone ze współpracy z projektantami mebli kuchennych. Najlepsze pracownie przygotowują projekty danych konstrukcji wraz z klientem, co wielokrotnie pozwala na uzyskanie niesamowitego efektu. Meble tworzone na specjalne zamówienie mogą zadziwiać swoim wzornictwem lub minimalizmem, znacznie lepiej prezentując się od produktów z salonów meblowych, które sprzedają hurtowo produkowane zestawy. Warto zatem postawić na solidność i indywidualizm. To Ty kreujesz wygląd swojej kuchni!

Opracowanie:

Podziel się