Materiał Partnera Jakie meble do kuchni wybrać - gotowe czy na wymiar?

Jakie meble do kuchni wybrać - gotowe czy na wymiar?

Urządzanie domu lub mieszkania to niezwykle istotny proces. Podejmujemy wówczas decyzje, których efekty będą dla nas widoczne każdego dnia. Warto dobrze przemyśleć wybory związane z wykańczaniem pomieszczeń i zakupem wyposażenia. Meble kuchenne są tu elementem wyjątkowym, ponieważ poza estetyką muszą cechować się rewelacyjną funkcjonalnością. Wobec tego lepiej zdecydować się na zestaw gotowy, czy projektowany na wymiar?

Kuchnia marzeń - nie zawsze w ofercie

Urządzając mieszkanie, trzeba mieć na uwadze, że wiele decyzji zostaje podjętych na długie lata. Każdy z nas ma w głowie swego rodzaju wizję, do której chciałby się zbliżyć, aranżując wnętrza. Oferta sklepów z meblami jest ograniczona i nie zawsze pozwoli nam zrealizować to marzenie. Dlatego, jeśli posiadamy jasno określone preferencje, warto rozważyć zlecenie zaprojektowania mebli na wymiar. Wysoki stopień personalizacji takiej oferty pozwoli nam znacznie zbliżyć się do wyśnionej wizji. 

Meble na wymiar czy gotowe? Koszty i jakość

Kupując gotowy zestaw w sklepie meblowym, możemy przypuszczać, że poniesiemy nieco mniejsze koszty. Istotnie tak jest, trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Tego typu sklepy, zwłaszcza duże sieciówki, produkują meble kuchenne masowo pod kątem najbardziej uniwersalnych pomieszczeń. Ponadto jakość materiałów użytych do ich produkcji niekiedy pozostawia wiele do życzenia. Decydując się na tańszy zestaw z oferty marketu meblowego, musimy mieć na uwadze, że w niedługim czasie straci on część swoich walorów. Jako zaletę możemy uznać fakt natychmiastowej dostępności i łatwości w montażu. 

Meble na wymiar sprawdzą się w szczególności w mniejszych lub niestandardowych kuchniach, lecz nie tylko. Zaletą jest także bez wątpienia kompleksowość usług. Firma Radosław Latusek Abi Meble Na Wymiar oferuje wykonanie projektu wraz z montażem, co znacznie odciąża nas jako właścicieli nieruchomości. Ponadto, zamawiając meble kuchenne na wymiar, mamy pewność, że każdy z elementów będzie do siebie pasować, a przestrzeń zostanie optymalnie zagospodarowana. Jakość wykonania znacznie odbiega od tańszych zestawów gotowych, zatem możemy cieszyć się wyglądem i funkcjonalnością przez dłuższy czas. Meble na wymiar mogą co prawda wiązać się z większymi kosztami, jednak kuchnia to inwestycja, na którą warto poświęcić większy budżet.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas