Materiał Partnera Zabudowa ogrodu zimowego. Propozycje rozwiązań

Zabudowa ogrodu zimowego. Propozycje rozwiązań

Ogrody zimowe cieszą się w Polsce dużym zainteresowaniem. Ich główną zaletą jest to, że nie tylko można w nich spędzać czas przez cały rok, ale również hodować różne gatunki roślin. Wiele osób decyduje się na budowę takiego ogrodu ze względu na jego piękno i estetykę, choć warto wspomnieć, że jest on także w stanie skutecznie obniżyć koszty ogrzewania całego domu, jeśli jest z nim połączony. Istotnym aspektem tworzenia takiego obiektu jest jego zabudowa. Podpowiadamy więc, z jakich rozwiązań można skorzystać.

Jak powstają ogrody zimowe?

Wspomniane ogrody, inaczej nazywane oranżeriami, z założenia bazują na konstrukcji szklanej. Najczęściej takie obiekty stawia się w połączeniu z zewnętrzną ścianą domu, dzięki czemu nie trzeba wychodzić na posesję, aby się do nich dostać. 

Jak tłumaczą eksperci z firmy Muszyńscy: ,,Przeszklony budynek może znakomicie pełnić funkcję swoistego buforu, który, dzięki nagrzewaniu się, przekazuje ciepło reszcie budynku. Warto wspomnieć też o tym, że szklana tafla ogrodów zimowych bardzo skutecznie tłumi wszelkie hałasy pochodzące z zewnątrz’’. 

Tradycyjne oranżerie mają prosty, czworokątny kształt, jednak na rynku można spotkać obiekty zaprojektowane na planie półkola lub fantazyjnego wielokąta. Aby ogród zimowy mógł powstać, niezbędne jest stworzenie szkieletu- najczęściej aluminiowego lub drewnianego. To właśnie do tego elementu przytwierdzone są szklane szyby, które powinny być poddane hartowaniu, gdyż są narażone na deszcz, grad, a nawet spadające gałęzie drzew. Bardzo często w ogrodach zimowych umieszcza się dodatkowe ogrzewanie oraz wentylację, które mają poprawić komfort użytkowania oraz żywotność roślin.

 

W jaki sposób można zabudować ogród zimowy?

Jednym z bardziej popularnych tworzyw, z którego produkuje się profile do ogrodów zimowych, jest aluminium. Cechuje się ono lekkością, ale zarazem dużą sztywnością, dlatego nie sprawia większych trudności podczas montażu. Czasami można spotkać też profile z PVC, jednak nie jest on materiałem zbyt estetycznym ani ekologicznym. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabudowy ogrodów zimowych z drewna. Jak wiadomo, drewno jest jednym z najbardziej twardych, a tym samym odpornych na uszkodzenia surowców. Właśnie z tego powodu będzie rozwiązaniem idealnym do budowy oranżerii, oczywiście po wcześniejszej impregnacji, czyli zabezpieczeniu przed wilgocią i innymi czynnikami pogodowymi. Warto wspomnieć też o tym, że drewniane profile można pomalować na dowolny kolor, a tym samym dopasować do całego budynku. Pamiętajmy również, że surowiec ten jest łatwy w utrzymaniu w czystości, co jest niezwykle ważne w oranżerii.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas