Artykuł sponsorowany Z czego wynika popularność żarówek ledowych?

Z czego wynika popularność żarówek ledowych?

Od niepamiętnych czasów, towarzyszą nam różne rodzaje oświetlenia. Począwszy od rozjaśniania pomieszczeń ogniem, przez wynalazek lampy naftowej, a później żarówki żarnikowej, do niezwykle wydajnej i skutecznej lampy ledowej. Używana jest ona już od dekad i zyskuje sobie coraz więcej zwolenników, ze względu na wiele pozytywnych cech. Przyjrzyjmy się zatem czynnikom, które sprawiają, iż oświetlenie LED stało się powszechne i popularne.

Czym jest żarówka LED?

Żarówka LED to świecąca dioda, która dzięki półprzewodnikom, tworzącym złącze, zamienia energię elektryczną bezpośrednio na światło. Co ciekawe, takie połączenie, może mieć bardzo różną obudowę. Dzięki zastosowanej technologii, rozwiązanie to oznacza bardzo długie funkcjonowanie, nawet do 50 000 godzin. Do podświetlenia diody potrzebne jest niskie napięcie, o stałym zasilaniu. Jest ona zatem niezwykle energooszczędna.

Zalety oświetlenia ledowego

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na długą żywotność żarówki, z która nie może porównywać się żaden z wyrobów żarnikowych, które co jakiś czas trzeba wymieniać. Klasyczne rozwiązanie zapewnia nam do 1000 godzin świecenia, podczas gdy oświetlenie ledowe przy 8 godzinach używania codziennie, będzie funkcjonować przez najbliższe 5 lat. Kolejną kwestią jest duża oszczędność energii elektrycznej. Porównując ją z oświetleniem zwykłym bądź halogenowym, zużywa ona 80 % mniej prądu, co w znaczącym stopniu może odciążyć domowy budżet. Gdy bowiem rozłożymy koszt zakupu na ilość lat działania, okaże się to dobrą inwestycją. Ważnym aspektem jest wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Dzięki konstrukcji diod, braku żarnika oraz szkła, nie ulegnie ona łatwo zniszczeniu bądź zbiciu. Dodatkowo, rozwiązanie to jest odporne na różnice w temperaturze oraz wilgoć. Jak twierdzą eksperci z TTPartner, istotnym czynnikiem jest fakt, iż stosowanie żarówki ledowej jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. Nie zawiera ona bowiem takich szkodliwych dla środowiska substancji jak rtęć i rzadko się ją wymienia, co zmniejsza ilość odpadów. Zużywa również mniej energii elektrycznej, dzięki czemu jest bardziej przyjazna ekosystemowi. Nie można nie wspomnieć o bezpieczeństwie stosowania, ze względu na krótki czas nagrzewania. W porównaniu z klasycznymi żarówkami, nie zostawia ciemnych plam na ścianach bądź suficie i nie powoduje oparzeń, w bezpośrednim kontakcie.  Obecnie oświetlenie to dostępne jest w różnych kolorach, jak również w zróżnicowanych temperaturach barwy. Może się zatem stać ciekawym elementem wnętrza, dostosowanym do swojego przeznaczenia.

Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, rozjaśnianie pomieszczeń, w oparciu o technologię LED, może być skutecznym rozwiązaniem. Oznacza ono bowiem długą trwałość produktu, znaczącą oszczędność podczas użytkowania i dbałość o środowisko naturalne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas