Materiał Partnera W jaki sposób wybrać wygodne meble wypoczynkowe?

W jaki sposób wybrać wygodne meble wypoczynkowe?

Salon jest bardzo ważnym miejscem w domu. To praktycznie tam toczy się życie rodzinne, przyjmuje się gości. Dlatego trzeba zadbać o wygodę i funkcjonalność. Zakupując fotel lub kanapę, trzeba uwzględnić zasadnicze aspekty, a mianowicie głębokość siedziska, wysokość oparcia, rodzaj tapicerki, a ponadto tworzywo, z którego wykonano wypełnienie produktu. 

Oparcie kanapy

Wymiary kanapy lub fotela powinny być dobrane do wzrostu użytkowników. Ludzie o niskim i średnim wzroście powinni wybierać płytkie kanapy. Głębokie są przeznaczone dla wysokich osób. Co więcej, oparcie musi zapewnić odpowiedni odpoczynek dla kręgosłupa. Warto wybierać kanapy z regulowanymi zagłówkami.

Wypełnienie mebli

Wybierając meble do salonu, należy zwrócić uwagę na wypełnienie, które może być zrobione ze sprężyn falistych, bonnelowych, kieszeniowych. Ostatnie wyróżniają się dużą sprężystością punktową. Wskazane rozwiązanie skutecznie podnosi komfort. Warto po nie sięgnąć szczególnie wtedy, gdy sofa ma być przeznaczona zarówno do siedzenia, jak i spania. Układ sprężynowy w meblach tapicerowanych pokrywa się włókniną meblową. Ostatnią strukturą jest pianka poliuretanowa, na której umieszcza się materiał obiciowy – informuje pracownik salonu meblowego Jel-Sol, który proponuje swoim klientom meble do pokoju, salonu, kuchenne i wiele innych. 

Funkcjonalna kanapa

W niewielkich wnętrzach doskonale sprawdzi się sofa rozkładana. Niektóre kanapy wyposażone są w szufladę lub pojemnik na pościel. Bardzo często dostępne są również dodatkowe półki na książki bądź inne elementy, które montuje się w oparciach ocznych. Doskonałym rozwiązaniem są schowki w podłokietnikach. 

Jaka tapicerka do mebli wypoczynkowych?

Dobre walory estetyczne zapewniają tkaniny szczelinowe. Są one miękkie, wytrzymałe, odporne na mechacenie i bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Osoby cierpiące na różnego rodzaju alergie powinny zdecydować się na mikrofazę. Jest to materiał miły w dotyku. W tym przypadku większość pyłków i zanieczyszczeń można usunąć odkurzaczem. Przykładem jest alcantara, która pod względem wizualnym jest podobna do zamszu. Można ją czyścić na mokro z użyciem odkurzacza piorącego lub ręcznie.

Opracowanie:

Jel-Sol Salon meblowy

Jelenia Góra , Jana III Sobieskiego 56/58

Podziel się