Materiał Partnera Co musisz wiedzieć o zamawianiu mebli na wymiar?

Co musisz wiedzieć o zamawianiu mebli na wymiar?

Jeśli szukasz mebli, które odzwierciedlają Twój styl i dobrze pasują do układu domu, warto zainwestować w meble na wymiar. Sprawdźmy, jak wybrać najlepsze wyposażenie do domu i jakimi kryteriami kierować się dopasowując meble do wnętrza.

Meble na wymiar – planowanie przestrzeni 

Zanim zdecydujesz się na zakup mebli na wymiar, powinieneś poświęcić trochę czasu na przemyślenie układu przestrzennego pomieszczenia. Gdy masz już wstępny schemat projektu i wiesz, czego chcesz, możesz podzielić się swoją koncepcją ze sprzedawcą – znalezienie mebla, który najlepiej pasuje do Twojej przestrzeni, może być trudne. Dobre sklepy meblowe dysponują specjalnymi programami, które umożliwiają klientom oglądanie mebli w ich domu. Kupujący mogą eksperymentować z różnymi stylami mebli, kolorami, wykończeniami i tkaninami, co ułatwia znalezienie najlepszej opcji dla swoich potrzeb.Meble dopasowane do przestrzeni – wybór na lata

Umieszczenie niestandardowych mebli w pomieszczeniach, które są często używane, takie jak sypialnie czy jadalnie, to dobry sposób na zwiększenie ich funkcjonalności. Meble w kluczowych pokojach, w których spędzasz dużo czasu i przyjmujesz gości, powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Aby zwiększyć prestiż domowych przestrzeni, warto pomyśleć o zakupie wyposażenia z litego drewna od sprawdzonego producenta mebli i akcesoriów meblowych, takiego jak Mebelek Katarzyna Smolarek.

Próbki materiału – wybierz rozsądnie

Ilekroć istnieje możliwość zamówienia próbek interesującego Cię materiału, zrób to. Nie ma to jak osobiście zobaczyć i dotknąć kawałka materiału, z którego zostanie wykonany meble – dotyczy to szczególnie tkanin i tapicerek. Sprawdzenie jak tkanina reaguje na światło i dotyk pomoże określić jej funkcjonalność i „zachowanie” w kontaktach z dziećmi czy zwierzętami.

Oprócz próbek tkanin pomocne mogą być również próbki drewna – odcienie drewna mogą się bowiem znacznie różnić w zależności od marki. Przykładowo, biały dąb może być prawdziwym białym dębem w przypadku niektórych marek, bądź przybierać bardziej żółtawy w przypadku innego producenta.

Polityka firmy meblarskiej – możliwość zwrotu

Możliwość zwrotu niechcianego mebla to duże udogodnienie dla klienta, jednak  należy pamiętać, że większość firm pobiera opłatę za zwrot przedmiotu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej warto zapoznać się z regulaminem sklepu i dokładnie przemyśleć czy gotowy meble rzeczywiście spełni nasze potrzeby.

Opracowanie:

Mebelek Katarzyna Smolarek

Oborniki , Sądowa 4

Podziel się