Materiał Partnera Co może obszyć pracownia tapicerska?

Co może obszyć pracownia tapicerska?

Pokrywanie różnych elementów materiałem obiciowym to rozwiązanie powszechnie stosowane np. w branży meblarskiej. Stoły, krzesła czy narożniki pokrywane są wybranym przez klienta lub producenta materiałem, a następnie trafiają do sprzedaży. Taki sposób wykończenia mebli ma duży wpływ na ich jakość oraz wygląd. Nie tylko jednak elementy wyposażenia wnętrz obszywa się w pracowni tapicerskiej. Czym jeszcze zajmują się takie punkty?

Obszywanie mebli u tapicera

Główną częścią oferty pracowni tapicerskich jest więc obijanie materiałem różnego rodzaju mebli. Zaliczają się do nich narożniki, sofy, kanapy, krzesła, leżanki oraz wiele innych. Nadaje się im przez to prestiżowego, eleganckiego wyglądu. Są też znacznie wygodniejsze w użytku. Meble poddawane są obszyciu nie tylko w przypadku nowych wyrobów. Usługę tapicerską tego typu zamawia się także w momencie, gdy chcemy odświeżyć wygląd naszych ulubionych mebli znajdujących się w domu czy mieszkaniu.

Wraz z upływem lat tkaniny obiciowe ulegają bowiem zużyciu. Przetarcia czy pęknięcia kwalifikują takie obszycie do wymiany. Zajmie się tym Pracownia Tapicerska Sławomir Kopystecki, która jest w stanie w sposób profesjonalny nałożyć nowy materiał nawet na meble o skomplikowanych kształtach. Nie tylko jednak elementy wyposażenia wnętrz są obszywane przez specjalistów. Czym więc jeszcze zajmują się sprawdzone pracownie tapicerskie?

Dodatkowe elementy obszywane przez pracownię tapicerską

Usługi tapicerskie wykorzystywane są także przede wszystkim w motoryzacji. Branża ta korzysta dość szeroko z umiejętności tapicerów, którzy obszywają m.in. fotele samochodowe. To – podobnie jak w przypadku mebli – doskonały sposób na renowację wnętrza pojazdu. Wybranym materiałem można z powodzeniem obić deskę rozdzielczą czy tzw. boczki, czyli wewnętrzne części drzwi w aucie. Do usług tapicerskich zalicza się także obszywanie konkretną tkaniną kierownic samochodowych.

Prace realizowane w zakładach tapicerskich dotyczą też nierzadko sprzętów sportowych. Pękające materiały użyte do wykończenia wyposażenia siłowni podlegają wymianie na nowe, trwalsze tkaniny. Zajmie się tym pracownia tapicerska, która jest w stanie przyjąć też zlecenie polegające na ponownym obszyciu różnego rodzaju elementów dekoracyjnych. Umiejętne nałożenie na nie materiału podwyższa walory estetyczne pomieszczeń. Tapicerzy obijają zatem m.in. drzwi wejściowe od wewnątrz. Takie rozwiązanie wpływa dodatkowo pozytywnie na parametry stolarki pod względem izolacyjności akustycznej i termicznej.

Opracowanie:

Pracownia Tapicerska Sławomir Kopystecki

Brodnica , Partyzantów 26

  • tel. 607 553 804

Podziel się