Materiał Partnera Systemy zawieszeń obrazów idealne dla domu

Systemy zawieszeń obrazów idealne dla domu

Obrazy to elementy dekoracji, które sprawdzą się w każdym wnętrzu – bez względu na styl wykończenia. Pozwalają stworzyć klimat w pomieszczeniu oraz nadać mu indywidualnego charakteru. Częstym problemem jest jednak ich zawieszenie na ścianie, szczególniew przypadku dużych i ciężkich ram, które muszą być odpowiednio ustabilizowane. Rozwiązaniem mogą być nowoczesne systemy zawieszeń. Na czym polega ich działanie?

Czym jest system zawieszeń obrazów?


Wbicie gwoździa lub wkręta, aby powiesić na ścianie obraz nie zawsze jest możliwe.
W przypadku ścian gipsowych ciężka rama może spowodować uszkodzenia na powierzchni lub nie zostanie odpowiednio stabilnie przymocowana. Po wkręcie zostają także nieestetyczne ślady, które będą widoczne w przypadku zmiany położenia ramy. Nowoczesne systemy zawieszeń to rozwiązanie polegające na zamontowaniu szyny z prowadnicą, do której przymocowane są linki z haczykami do powieszenia obrazów.

Linowy system zawieszeń obrazów to nowoczesne rozwiązanie, które stanowi alternatywę dla tradycyjnych gwoździ – mówi specjalista z firmy Newly. – Prowadnica umożliwia swobodne przesuwanie obrazu wzdłuż konstrukcji, zapewniając mu jednocześnie odpowiednią stabilizację – dodaje.

Taki system może również być wykorzystany do powieszenia dyplomów, zdjęć, plakatów w antyramie oraz innych dekoracji, dlatego stanowi uniwersalne rozwiązanie do wnętrz.

Czy warto inwestować w taki system?

Dla niektórych osób system zawieszeń obrazów może być uważany jako zbędny wydatek. Przybijając jednak obraz do ściany za pomocą wkrętów, nie zawsze można mieć pewność, że zostanie tam na stałe. Zmiana wystroju wnętrza czy umeblowania w przyszłości może sprawić, że przybity obraz nie będzie tam pasował, a dziury po wkrętach będą oznaczały konieczność szpachlowania i malowania całej ściany. System zawieszeń obrazów to dużo korzystniejsze rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • brak konieczności wiercenia otworów,
  • możliwość dostosowania położenia obrazu do własnych potrzeb,
  • estetyczny design, który nie wpływa niekorzystnie na wygląd wnętrza,
  • łatwy montaż,
  • szerokie możliwości zastosowania.

Systemy zawieszenia obrazów są standardowo wykorzystywane w galeriach i na wystawach. Obecnie jednak takie rozwiązanie można zamontować we własnym domu, aby nie naruszać powierzchni ściany. Dzięki temu można także w dowolnym momencie zmienić wystrój pomieszczenia, zmieniając tematykę obrazów. Systemy zawieszeń obrazów to również idealny sposób na wyeksponowanie pamiątkowych zdjęć rodzinnych i okolicznościowych.

Podziel się