Materiał Partnera Sprzęt do ochrony przeciwpożarowej – o co należy zadbać?

Sprzęt do ochrony przeciwpożarowej – o co należy zadbać?

Zabezpieczenie budynku przed pożarem musi być przede wszystkim skuteczne. Z tego względu niezbędny jest zakup najważniejszych elementów sprzętu do ochrony przeciwpożarowej, które w swojej ofercie mają specjalistyczne firmy zajmujące się też świadczeniem szeregu usług w tym zakresie. Co zatem dokładnie obejmuje szeroki asortyment i jakie artykuły warto wdrożyć do zabezpieczeń przed pożarem?

Gaśnica to podstawa

Do najpopularniejszych sprzętów związanych z ochroną przeciwpożarową zalicza się zdecydowanie gaśnica. Jej rodzaj powinien być dopasowany do konkretnych zagrożeń pożarowych występujących w danym budynku. W zakładach produkcyjnych wykorzystujących m.in. gazy czy ciecze palne należy zadbać o zainstalowanie tzw. gaśnic ABC, które najczęściej okazują się gaśnicami proszkowymi. Oznacza to możliwość zastosowania tego typu sprzętu do gaszenia pożarów typu zarówno A, jak i B czy C. W miejscach, w których występuje ryzyko wyłącznie pożarów cieczy palnych i gazów rekomendowanym wyborem są z kolei gaśnice CO2.

Sporym zainteresowaniem cieszą się również agregaty gaśnicze, w których środek przeznaczony do gaszenia pożaru występuje w ilości większej niż 20 kilogramów. Taki zapas pozwala na skuteczne i samodzielne prowadzenie akcji gaśniczej, co jest istotne np. w sporych zakładach, halach i nie tylko. Tego typu sprzęt do ochrony przeciwpożarowej znaleźć można w asortymencie firmy Best-Poż, która dla swoich klientów przygotowała także szereg innych artykułów w tym zakresie. Co zatem dokładnie obejmuje jeszcze rozbudowana oferta?

Efektywna ochrona przed pożarami

Wspomniane już gaśnice warto także przechowywać w odpowiedni, bezpieczny sposób, który jednocześnie zapewni łatwy do nich dostęp. W tym zakresie warto postawić na skrzynki ochronne na gaśnice, a sporym zainteresowaniem cieszą się również wewnętrzne hydranty. Także i one trafiają do specjalnych szafek hydrantowych, w których znaleźć powinno się niezbędne wyposażenie. Nie można zapomnieć też o znakach ewakuacyjnych oraz przeciwpożarowych, które będą wskazywać użytkownikom budynku drogę wyjścia i miejsca, w których znajdują się sprzęty gaśnicze.

W ofercie renomowanych firm zapewniających kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony przeciwpożarowej znaleźć można również specjalistyczną armaturę i inne artykuły, które sprowadzane są nawet na życzenie klienta. Warto też wspomnieć o możliwości napełnienia butli, co zapewnia możliwość uzupełnienia środka gaśniczego. Tym samym firma zajmująca się ochroną przeciwpożarową może dostarczyć niezbędny sprzęt, dzięki któremu uda się szybko opanować rozprzestrzeniający się w obiekcie ogień.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas