Artykuł sponsorowany Sauna, dlaczego warto z niej korzystać?

Sauna, dlaczego warto z niej korzystać?

Sauna to popularny sposób na relaks, odprężenie oraz detoks organizmu. Kojarzy nam się z wysoką temperaturą, wilgotnością i dużą ilością pary. Tak naprawdę istnieje kilka rodzajów sauny odpowiednich dla różnych schorzeń i dolegliwości. Dziś dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnych firm możemy szybko zbudować saunę we własnym domu. Dlaczego warto z niej korzystać od czasu do czasu i kto może to robić?

Do firm jak HOT BOX zgłaszają się klienci, którzy chcieliby mieć w domu saunę, grotę solną lub śnieżną. Domowe SPA na wyciągniecie ręki? Nie ma problemu! Dziś takie usługi są oferowane zarówno firmom jak i osobom prywatnym, wystarczy odpowiedni lokal! Możliwość relaksu po długim i ciężkim dniu pracy brzmi kusząco a dodatkowo można wspomóc leczenie niektórych dolegliwości i schorzeń!

Wpływ sauny na nasze zdrowie

Wizyty w saunie to sposób na regenerację oraz zwiększenie odporności naszego organizmu. Oczyszczamy się z toksyn i wpływamy na pracę wszystkich układów! Do najpopularniejszych należą sauny parowe, w których działanie można wzmocnić ziołami lub olejkami. Coraz częściej spotykamy się z nieco bardziej nowoczesnymi saunami na podczerwień. Wszystkie różnią się między sobą warunkami, jakie w nich panują, czyli wysokością temperatury czy poziomem wilgotności. Dlatego może się zdarzyć, że jedna osoba może korzystać tylko z jednego rodzaju sauny! Klienci naszej firmy korzystają z możliwości wybudowania sauny suchej. Można w niej ustawić jedną z wyższych temperatur (nawet do 120°C!). Sauny, w których podstawą są rozgrzane kamienie idealne są dla osób z problemami mięśniowymi (także osób uprawiających sporty), z kręgosłupem i stawami (reumatoidalnym zapaleniem stawów) czy z układem oddechowym (mogą z niej korzystać osoby z astmą). Sauny solne (gdzie rozgrzane kamienie zastępuje bryła solna) sprawdzą się u osób ze schorzeniami dróg oddechowych. W trakcie korzystania z tej sauny oddychamy parą bogatą w mikroelementy (jod) i charakteryzują się one nieco niższymi temperaturami. Sauny na podczerwień uzyskują nieco niższą temperaturę: do 60°C i można z nich korzystać dłużej i częściej. Są odpowiedzią dla osób, które nie mogą korzystać z bardziej tradycyjnych saun. Przyśpieszają przemianę materii, usuwają toksyny z ciała i poprawiają stan skóry.

Kiedy lepiej nie korzystać z sauny?

Zdarzają się sytuacje i schorzenia, które uniemożliwiają nam korzystanie z sauny. Zanim zdecydujemy się na budowę jednej w domu, warto się z nimi zapoznać! I skonsultować się z lekarzem! Najczęściej przeciwwskazania do korzystania z sauny dotyczą chorób związanych z niewydolnością krążenia. U osób korzystających z sauny może dojść do zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, odwodnienia i nagłego obniżenia ciśnienia. Z sauny nie powinny korzystać osoby przeziębione, ponieważ może dojść do zaostrzenia dolegliwości! Warto też wstrzymać się z korzystania z sauny w trakcie miesiączki, ciąży, problemów skórnych czy przy ostrych stanach reumatycznych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas