Materiał Partnera Przydomowy ogród – dlaczego warto postawić na profesjonalny projekt?

Przydomowy ogród – dlaczego warto postawić na profesjonalny projekt?

Ogród znajdujący się w najbliższym otoczeniu domu jednorodzinnego może być traktowany na różne sposoby. Niemniej jednak, w zdecydowanej większości przypadków, przestrzeń ta wykorzystywana jest jako miejsce do odpoczynku po ciężkim dniu pracy oraz do organizowania spotkań w gronie przyjaciół. Poza walorami, które w tym przypadku stanowią oczywistość, dobrze zaprojektowany ogród charakteryzować musi się także funkcjonalnością. W jaki sposób zadbać o te czynniki?

Roślinność i trakty komunikacyjne

Najważniejszą rolę w każdym ogrodzie odgrywają posadzone w nim rośliny. Warto zadbać nie tylko o to, aby poszczególne ich gatunki potrafiły sobie poradzić z dość specyficznymi warunkami atmosferycznymi panującymi w naszej strefie klimatycznej, ale także o to, by ich kompozycja tworzyła spójną i przede wszystkim estetyczną całość. Taki stan rzeczy spowoduje, że właściciel będzie mógł cieszyć się urokiem swojego ogrodu bez względu na porę roku. Choć wybrana roślinność stanowi swoistego rodzaju duszę, z praktycznego punktu widzenia wypada również zadbać o bardziej przyziemne sprawy. Mowa tutaj głównie o konieczności wytyczenia traktów komunikacyjnych takich jak chociażby alejki i ścieżki.

To dzięki nim przebywający w ogrodzie goście będą wiedzieli, w jaki sposób się poruszać, aby nie przyczynić się do uszkodzenia trawnika, kwiatów lub drzewek. Do zrealizowania prac w tym zakresie używa się kostki brukowej lub kamienia naturalnego. Inwestorzy stawiający na oryginalność powinni zainteresować się również możliwością stworzenia oczka wodnego lub skalniaka. Co jeszcze warto wiedzieć?

Czy inwestować w nowoczesne technologie?

Przydomowy ogród z pewnością nie należy do miejsc, które mogłoby przywoływać skojarzenia z nowoczesną technologią. Nie oznacza to jednak, że temat ten powinien zostać zbagatelizowany. Okazuje się, że najnowsze osiągnięcia techniki znacząco poprawiają komfort użytkowania. Mowa tutaj przede wszystkim o  zautomatyzowanych systemach nawadniających, dzięki którym w zasadzie zapomnieć można o konieczności ręcznego podlewania. System zraszaczy uruchomi się dokładnie wtedy, kiedy życzy sobie tego właściciel działki. Bardzo interesującą opcją wydaje się także montaż oświetlenia ogrodowego, które poza funkcją praktyczną, pełni również istotną funkcję estetyczną.

To dzięki odpowiednio ustawionym reflektorom ogród staje się w nocy miejscem wręcz magicznym. Jak zatem wyraźnie widać ilość spraw, nad którymi trzeba zapanować, jest na tyle znacząca, że stosunkowo trudno byłoby nad nimi zapanować samodzielnie. Na całe szczęście można liczyć na profesjonalną i szeroko zakrojoną pomoc ze strony najlepszych projektantów, do których zdecydowanie zalicza się firma Platan Phu Krzysztof Łopaciuk. Wszyscy klienci mogą liczyć tutaj zarówno na atrakcyjne warunki cenowe, jak i obsługę kompleksową, w której znajduje się m.in. wycena, wizja lokalna oraz transport niezbędnych materiałów.

Opracowanie:

Platan Phu Krzysztof Łopaciuk

Wrocław , Krzeszowska 28a

Podziel się