Artykuł sponsorowany Panele podłogowe

Panele podłogowe

Chcąc zmienić wystrój mieszkania lub domu czy też kończąc remont nowo zakupionego apartamentu musimy zdecydować, jaki rodzaj podłogi wybrać. Dziś na rynku istnieje wiele możliwości i opcji, których wybór zależy od naszych osobistych preferencji, ale również wystroju naszych wnętrz a nawet ich przeznaczenia. Czym kierować się przy wyborze paneli podłogowych? W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą?

Firma Instal-Service to miejsce, którego pracownicy o podłogach wiedzą wszystko. To także firma specjalizująca się w montażu różnego typu podług. Dlatego dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu rozumiemy, że ostateczny wybór posadzki wpływa na komfort użytkowania mieszkania czy budynku usługowego. Istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę wybierając panele podłogowe.


Rodzaje paneli podłogowych

Dzisiejsze modele paneli podłogowych znacznie różnią się od wersji sprzed kilku lat. Są o wiele trwalsze, istnieje bogatsza gama kolorystyczna, z której można wybierać a także ich montaż jest o wiele wygodniejszy. Decydując się na konkretny wzór powinniśmy brać pod uwagę nie tylko kolorystykę wnętrza, ale również klasę użyteczności, klasę ścieralności, grubość oraz strukturę paneli. Klasa użyteczności mówi nam o tym, w jakiego rodzaju pomieszczeniach można panele montować. Ważne jest to z punktu widzenia tego ile osób będzie po tych panelach się przemieszczać. Istnieje sześć takich klas, trzy dotyczą paneli do pomieszczeń mieszkalnych i trzy do budynków użyteczności publicznej. Klasa ścieralności ustalana jest na podstawie testu Tabera, który ma ocenić, po jakim czasie pojawiają się pierwsze zarysowania i uszkodzenia na powierzchni posadzki zbudowanej z paneli. Istnieje pięć takich klas (AC1- AC5), gdzie najniższe już prawie nie występują na rynku. W mieszkaniach zazwyczaj montuje się panele o klasie ścieralności AC3 lub AC4, AC5 przeznaczone są do biur czy galerii handlowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby i ten model położyć w mieszkaniu. Decydując się na panele w sypialni można wybrać niższą klasę paneli, ale do holu czy korytarza lepiej zakupić te z wyższą klasą ścieralności. W łazience czy kuchni dodatkowo warto sprawdzić odporność na wilgoć wybranego modelu paneli.

Pielęgnacja i montaż paneli

Obecnie można spotkać panele o grubości od 5 do 15 mm. Im grubsza deska tym bardziej odporna na odkształcenia i dłużej zachowa dobry wygląd. Wybierając panele o strukturze drewna decydujemy się na powierzchnię o chropowatej strukturze, na której łatwiej zbiera się kurz i zanieczyszczenia. Dziś popularna jest metoda montażu paneli w technologii zatrzaskowej. Jednak sprawdzi się ona przy idealnie równej powierzchni. W każdym innym przypadku warto skorzystać z pomocy specjalisty, który odpowiednio przygotuje podłoże i położy panele dbając o ich stabilne umocowanie. Panele należy czyścić wilgotną szmatką i przeznaczonymi do nich produktami, aby długo wyglądały elegancko i zachowały swój połysk oraz strukturę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas