Artykuł sponsorowany Czym wykończyć podłogę w gabinecie stomatologicznym?

Czym wykończyć podłogę w gabinecie stomatologicznym?

Aranżacja gabinetu stomatologicznego, tak jak i innych placówek medycznych, musi spełniać restrykcyjne normy narzucone przez Sanepid i Ministerstwo Zdrowia. Wszystkie materiały, które zostaną użyte do wykończenia tego wnętrza, powinny być trwałe, nienasiąkliwe, gładkie i łatwe do utrzymania w czystości i dezynfekcji. Rodzi to szereg problemów w przypadku wykończenia podłogi. Okazuje się bowiem, że popularne płytki ceramiczne nie są najlepszym wyborem. Czym można je zastąpić?

Wykładzina PCV – krótka charakterystyka

Do wykończenia podłogi w gabinecie dentystycznym najlepiej sprawdzi się wykładzina PCV. Jest to wykładzina elastyczna wykonana z tworzyw sztucznych, wśród których dominuje polichlorek winylu. Możemy wyróżnić dwa rodzaje wykładzin z PCV – heterogeniczne (warstwowe) i homogeniczne (jednorodne). Te pierwsze są miękkie, sprężyste i ciepłe w dotyku, jednak tracą swoją estetykę, gdy tylko zużyje się warstwa zabezpieczająca.

Wykładziny heterogeniczne polecane są do zastosowań domowych. Tam, gdzie wymagana jest nieprzeciętna trwałość, używa się wykładzin homogenicznych. I takie właśnie montuje się w gabinetach stomatologicznych, szpitalach, przychodniach i innych obiektach przemysłowych. Wykładziny homogeniczne mają przeważnie jednolity kolor lub delikatny, melanżowy wzór, dzięki czemu można dopasować je do różnych typów pomieszczeń. Jakie są ich pozostałe zalety?

Zalety homogenicznych wykładzin PCV

Jak informuje specjalista z firmy Marand, która jest cenionym producentem wykładzin obiektowych – z zastosowania homogenicznych wykładzin PCV wynika wiele korzyści. Przede wszystkim wykazują one dużą odporność na ścieranie, nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji. Są bardzo łatwe w montażu. Ich instalacja polega na przyklejeniu wykładziny bezpośrednio do podłoża. Można przy tym zwiększyć wodoszczelność wykładziny, wywijając jej krawędzie na ściany i zabezpieczając miejsce łączenia spawem. Metoda ta chroni przed przedostaniem się wody pod wykładzinę, co mogłoby przyczynić się do rozwoju grzyba i pleśni pod podłogą.

Wykładzina PCV ma idealnie równą i gładką powierzchnię. Pozbawiona jest miejsc, w których mogłyby gromadzić się zanieczyszczenia i bakterie. Czyszczenie wykładziny PCV jest bardzo łatwe, podobnie jak dezynfekcja, co ułatwia zachowanie najwyższych standardów higienicznych w gabinecie stomatologicznym. Nie można również zapominać o walorach wizualnych. Wysoka estetyka wykładzina PCV sprawia, że cały gabinet prezentuje się czysto i profesjonalnie, co budzi w pacjentach pozytywne skojarzenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas