Artykuł sponsorowany Montaż stołu bilardowego krok po kroku

Montaż stołu bilardowego krok po kroku

Gra w bilard to sposób na przyjemne spędzanie czasu. Gracz może korzystać z niego zarówno sam, jak i w towarzystwie znajomych. Bez względu na rodzaj wybranej gry konieczne jest zainwestowanie w odpowiedniej jakości stół bilardowy. Z uwagi na swoją wielkość jest on dostarczany do klienta w częściach – wymaga prawidłowego złożenia, a następnie wypoziomowania. Jak prawidłowo wykonać montaż stołu bilardowego? Podpowiadamy.

Jak przebiega montaż stołu bilardowego?

Jak już wspomniano, stół bilardowy to konstrukcja dużych rozmiarów. Z tego względu składa się z wielu części. Ich odpowiednie połączenie nie jest łatwe. Należy nie tylko zwrócić uwagę na ich prawidłowe skręcenie, ale przede wszystkim na staranne wykonywanie prac – wszystko musi być dokładnie połączone, a żadna z części nie może zostać uszkodzona. Chcąc zyskać pewność, że wszystkie czynności zostaną przeprowadzone tak, jak powinny – warto skorzystać z usług montażu stołu bilardowego.

Prace montażowe wymagają użycia odpowiedniego sprzętu, ale jeszcze ważniejsze są wiedza i doświadczenie. Korzystając z pomocy specjalistów, klient zyskuje pewność, że całość przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. W pierwszej kolejności należy rozpakować zawartość paczki i wyciągnąć wszystkie części. Blat powinien zostać ułożony na ziemi, tak by umożliwiał przykręcenie nóg. Ważne, by były ono równo ustawione – w tym celu można wykorzystać poziomicę – umożliwia ona dokładne sprawdzenie ich położenia. Po zamontowaniu nóg należy założyć na blat płytę kamienną i wypoziomować ją, a następie nałożyć sukno. Ostatni etap wymaga przykręcenia śruby mocującej koronę stołu. Tak przygotowana konstrukcja wymaga jeszcze tylko wypoziomowania.

Dlaczego poziomowanie stołów bilardowych jest ważne?

Sam montaż stołu bilardowego nie jest ostatnim krokiem. Do zyskania prawidłowej konstrukcji stołu do gry, konieczne jest jeszcze jego wypoziomowanie. W tym celu wykonuje się regulację nóg. Bardzo ważne, by czynności te były wykonywane dopiero po nałożeniu płyty kamiennej. Prace te należy wykonywać spokojnie, bez zbędnego pośpiechu. 

Pomocne będzie użycie dokładnej metrówki i poziomic. Warto sprawdzić wysokość wszystkich nóg i odpowiednio je dopasować – wyjaśnia ekspert z firmy Raczkiewicz.

Chcąc zyskać pewność, że prace zostały wykonane prawidłowo, warto od razu przetestować stół. Wizualnie powierzchnia może prezentować się doskonale, jednak uciekające czy źle toczące się bile mogą świadczyć o niewłaściwym wypoziomowaniu. Warto pamiętać, by poziomowanie konstrukcji wykonywać po każdorazowym przestawieniu stołu – na innej powierzchni może on być nieprawidłowo ustawiony i nie uzyskać właściwego, wymaganego poziomu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas