Artykuł sponsorowany Metody konserwacji mebli z sosnowego drewna

Metody konserwacji mebli z sosnowego drewna

Drewno jest bez wątpienia najbardziej pożądanym materiałem do produkcji mebli. Jako surowiec naturalny jest bezpieczne i zdrowe dla domowników, a wykonane z niego sprzęty cechuje niepowtarzalna uroda.

Za co cenimy meble sosnowe

Wśród wszystkich dostępnych obecnie rodzajów drewna na meble największą popularnością nieodmiennie cieszy się sosna – mówi ekspert z  firmy Meble Sosnowe Star. Duże zainteresowanie meblami sosnowymi wynika głównie z dobrej proporcji ceny do jakości takich sprzętów.

Ponieważ sosna daje drewno stosunkowo miękkie i elastyczne, daje się ono łatwo formować, a dzięki temu pozwala na tworzenie mebli o interesujących kształtach. Kolejną cechą charakterystyczną drewna sosnowego jest piękna barwa, dzięki której takie meble z powodzeniem wkomponują się praktycznie w każde wnętrze.

Konserwacja olejowanych mebli sosnowych

Olejowanie jest najmniej inwazyjną metodą zabezpieczenia mebli. Taki sposób konserwacji pozwala oddychać drewnu i zachowywać jego naturalny wdzięk. Bardzo ważne jest regularne powtarzanie zabiegu olejowania, które powinniśmy przeprowadzać raz na 2-3 miesiące. Zabieg jest prosty – polega na delikatnym wcieraniu oleju w powierzchnię mebli za pomocą ściereczki.

Zabieg olejowania nie tylko odświeża wygląd mebli i tworzy na nich warstwę zabezpieczającą. Olej nanoszony na drewno powoli wnika w jego strukturę, dzięki czemu z upływem czasu mebel staje się coraz twardszy i jeszcze bardziej solidny.

Konserwacja mebli woskowanych

Nieco trudniejsze w konserwacji są meble woskowane. Ochronną warstwę wosku dość łatwo uszkodzić, np. stawiając na niej szklankę z gorącym napojem, co doprowadzi do rozpuszczenia się wosku. Ryzykowne jest także czyszczenie za pomocą środków chemicznych używanych do pozostałych sprzętów, czy nawet wody.

Woskowane meble z sosnowego drewna możemy czyścić wyłącznie przy użyciu specjalnych preparatów zawierających w składzie wosk. Aby zapobiegać niszczeniu warstwy ochronnej, należy regularnie ją odnawiać, a następnie polerować.

Konserwacja lakierowanych mebli sosnowych

Znacznie łatwiejsze w pielęgnacji są meble lakierowane. Sprzęty pokryte lakierem lub lakierobejcą posiadają bowiem mocną i dokładnie kryjącą całość warstwę. Takie meble wymagają jedynie oczyszczania z kurzu czy większych zabrudzeń, do czego możemy używać wilgotnej ściereczki ze zwykłym płynem do naczyń.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas