Artykuł sponsorowany Stolik kawowy do salonu – jaki kształt wybrać?

Stolik kawowy do salonu – jaki kształt wybrać?

Stolik kawowy ma funkcję praktyczną, ale nierzadko stanowi również prawdziwą ozdobę salonu. Warunkiem jest oczywiście dopasowanie go do danego pomieszczenia. Jaki zatem powinien być kształt stolika wybieranego do salonu tak, aby picie kawy było jeszcze większą przyjemnością? Na jakie inne elementy warto zwracać uwagę podczas zakupu? Czytaj dalej, jeśli chcesz uzyskać kilka przydatnych wskazówek.

Jaki kształt może przyjąć stolik kawowy?

Blaty stolików kawowych mogą mieć różne kształty. Najczęściej spotyka się elementy kwadratowe, prostokątne lub okrągłe, czasem mają one jednak bardziej nieregularne formy. Który z nich wybrać? Ważne jest dopasowanie tych mebli do reszty wyposażenia. Stolik kawowy drewniany prostokątny sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, w których dominują geometryczne kształty. Blaty okrągłe lub takie o nieregularnej formie, ale bez ostrych krawędzi będą się z kolei dobrze prezentowały w przytulnych salonach. Miło będzie zgromadzić się przy stoliku, siedząc na miękkich kanapach i fotelach. Meble tego typu zajmują też zwykle mniej miejsca, mogą zatem pasować do niewielkich pomieszczeń. Zdarza się, że stoliki kawowe mają dodatkowe półki lub szuflady, dzięki którym są jeszcze praktyczniejsze. Podczas wyboru konkretnego modelu warto zatem zwracać uwagę nie tylko na estetykę, ale również na funkcjonalność.

Wybór stolika kawowego – o czym pamiętać?

Podczas zakupu stolika kawowego należy zwrócić uwagę nie tylko na kształt blatu, ale również na takie aspekty jak rozmiar, materiał wykonania i kolor. Meble tego typu często są wykonywane z drewna, zdarzają się również szklane elementy. Dostępne są też modele metalowe, jednak pasują one zwykle do nowoczesnych salonów. Niektórzy producenci mebli z litego drewna oferują także stoliki wykonywane na wymiar. Dzięki temu można jeszcze lepiej dopasować je do danego pomieszczenia. Opcja ta może być szczególnie korzystna w przypadku niewielkich powierzchni, w których wyposażenie powinno być dobrze dobrane pod względem rozmiaru, tak, aby nie marnować ograniczonej przestrzeni. „Piękny i funkcjonalny stolik kawowy” w każdym przypadku może oznaczać co innego. Ważna jest zatem współpraca z fachowcami, którzy stworzą mebel zgodny z potrzebami i upodobaniami klientów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas