Artykuł sponsorowany Materiały opałowe – dlaczego warto zdecydować się na zakup brykietu bukowego?

Materiały opałowe – dlaczego warto zdecydować się na zakup brykietu bukowego?

Wybór odpowiedniego materiału opałowego dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych stanowi absolutnie najwyższy priorytet. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników w tym głównie tych związanych z aspektem finansowym i ekologicznym. Sugerowanie się najniższą cenę zakupu nie zawsze stanowi dobre rozwiązanie. Wśród wielu dostępnych na rynku ofert szczególnie atrakcyjnie prezentuje się ta dotycząca brykietu bukowego. Co warto wiedzieć na ten temat?

Brykiet bukowy – co to takiego?

Słowo „brykiet” jest powszechnie znane i bardzo popularne, choć niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę on jest z technologicznego punktu widzenia. Warto tutaj zacząć od samego początku. Procesy produkcyjne związane z obróbką drewna generują sporą ilość odpadów przemysłowych, czyli w tym przypadku trocin. Skala zjawiska jest tak ogromna, że nie można zbagatelizować kwestii ich ponownego użycia. Specjaliści z branży wpadli zatem na pomysł wykorzystania temperatury oraz ciśnienia, dzięki którym stworzono sposób na spójne połączenie ze sobą trocin bez konieczności zastosowania absolutnie żadnych środków chemicznych.

Wydzielająca się podczas procesu prasowania lignina sprawia, że po zakończeniu prac, otrzymujemy dobrze wszystkim znaną formę kostki. Relacje klientów oraz suche dane matematyczne wyraźnie wskazują, iż palenie w piecu brykietem bukowym niesie ze sobą wiele korzyści. O czym konkretnie mowa?

Brykiet bukowy – największe korzyści

Dzięki swojej sprasowanej formie brykiet jest materiałem charakteryzującym się znacznie większym stopniem gęstości niż drewno. Informacja ta powinna skierować naszą uwagę w stronę kaloryczności, która stanowi czynnik najważniejszy, jeżeli chodzi o wydajność palenia w piecu. Warto również podkreślić, iż wilgotność brykietu bukowego oscyluje w granicach 6%, a drewna sezonowanego – 20%. Do składowania brykietu bukowego potrzeba jest także znacznie mniejsza ilość miejsca i nie trzeba przejmować się sprawami związanymi z ewentualnym wpływem wilgoci. Brykiet w przeciwieństwie do innych rozwiązań, sprzedawany jest w foli ochronnej. Sporo kontrowersji przysparza jednak cena zakupu, która jest wyraźnie wyższą niż w przypadku drewna – przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Nieco inaczej sprawa wygląda w momencie, gdy zjawisku temu przyjrzymy się z nieco szerszej perspektywy. Brykiet sprzedawany jest na tony, a drewno na metry sześcienne. Szacuje się, że 1 tona brykietu dorównuje wartością opałową 5 metrom sześciennym drewna. Szukając najlepszych warunków, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Kabus, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu jest w stanie zagwarantować obsługę na najwyższym poziomie. Jeżeli zaś chodzi o sam brykiet, to trzeba wspomnieć jeszcze o tym, iż w procesie spalania nie wydziela się ani dym, ani charakterystyczny zapach.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas