Materiał Partnera Kiedy warto oddać meble do tapicera?

Kiedy warto oddać meble do tapicera?

Jak każde inne wyposażenie wnętrza, tak również intensywnie eksploatowane meble tapicerowane z czasem tracą swój urok. Nie jest to jednak powód, aby pozbywać się komfortowego zestawu kanapy, foteli czy krzeseł. Usługi tapicerskie pozwalają bowiem na ich całkowite odświeżenie lub nawet całkowitą zmianę ich wygląd. Dzięki temu łatwo można dopasować je do nowej aranżacji wnętrza, dbając przy tym o środowisko naturalne.

Drugie życie „staroci”

Bardzo często w piwnicach, garażach czy też strychach można odnaleźć unikatowe meble, nierzadko będące antykami, o których istnieniu wszyscy zapomnieli. Nie zawsze nadają się one od razu do ustawienia w salonie czy innym domowym pomieszczeniu, ponieważ ich wygląd pozostawia sporo do życzenia. O ile są to tapicerowane krzesła, fotele, sofy czy też kanapy można skorzystać z usług profesjonalistów, czyli między innymi zakładu tapicerskiego Leszka Ziemskiego, który znajduje się w Kępie Okrzewskiej niedaleko Warszawy. Naprawa uszkodzonego materiału lub wymiana na zupełnie nowy pozwoli przywrócić im dawny blask, a my zyskamy nowy, oryginalny dodatek do naszego wnętrza. To również szansa dla mebli zakupionych za symboliczną kwotę na pchlim targu lub ulubionego fotela, na którym widać znaki upływu czasu.

Zmiana aranżacji

W każdym domu czy mieszkaniu przychodzi czas na remont, a co za tym idzie, również zmianę wystroju danego pomieszczenia. Kupno nowych mebli tapicerowanych to niemały wydatek, a często te, które dotychczas nam służyły, nie są wcale zniszczone, ale jednak nie pasują do nowej aranżacji. Zdecydowanie należy również i w takiej sytuacji rozważyć wizytę u doświadczonego tapicera. Tam będziemy mieć możliwość wyboru zupełnie nowego materiału obicia – jego rodzaju, koloru, wzoru, faktury. Ponadto możemy liczyć na profesjonalne doradztwo w tym zakresie, a koszty takiej zmiany będą znacznie bardziej satysfakcjonujące dla naszego budżetu niż nabywanie nowej kanapy czy foteli. Ponadto takie rozwiązanie to dobry krok w stronę ochrony środowiska naturalnego i życia zgodnie z koncepcją less waste bądź zero waste.

Nieoczekiwane wypadki

Życie pod jednym dachem z dziećmi lub zwierzętami bywa dynamiczne. Ponadto nawet nam jako dorosły zdarza się w roztargnieniu upuścić kawałek jedzenia lub rozlać napój. Powstałe plamy lub zadrapania w widocznym miejscu zdecydowanie mogą odebrać urok naszemu meblowi. Ponownie wymiana całego kompletu mebli mija się z celem, dlatego naprawa tapicerki to doskonałe rozwiązanie. Można zdecydować się na przykład jedynie na odświeżenie uszkodzonego fragmentu, stosując kontrastowy wzór, który będzie na przykład nawiązywać kolorystką do zdobnych poduszek. Dla wielbicieli nieco ekstrawaganckich aranżacji ciekawym rozwiązaniem może okazać się modna patchworkowa stylizacja, która jednocześnie nada wnętrzu oryginalny charakter i je ożywi.

Opracowanie:

Leszek Ziemski

Kępa Okrzewska 5

Podziel się