Materiał Partnera Jeśli zabudowa kuchni, to tylko na wymiar

Jeśli zabudowa kuchni, to tylko na wymiar

Wnętrze naszego mieszkania powinno być urządzone dosłownie na miarę naszych potrzeb. Oznacza to, że te elementy wyposażenia, które możemy, powinniśmy kupować na zamówienie. Szczególnie ważnym pomieszczeniem pod tym względem jest kuchnia i to w niej przede wszystkim powinna pojawić się zabudowa na wymiar. W artykule pokazujemy, jakie korzyści płyną z tego rozwiązania.

Zalety zabudowy na wymiar

Dom czy mieszkanie to miejsce, które musi być dla nas wygodne. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by jego wyposażenie w pełni odpowiadało naszym potrzebom. Popularnym rozwiązaniem w tym zakresie są meble na zamówienie. Warto decydować się na nie z kilku powodów.

Pierwszy to możliwość zaaranżowania w funkcjonalny sposób nawet najbardziej nietypowych pomieszczeń. Producent mebli taki jak firma TimberTall Modern, na podstawie wymiarów naszej kuchni jest w stanie stworzyć indywidualny projekt, który optymalnie wykorzysta daną nam przestrzeń. Niewątpliwą zaletą, jaką mają meble na wymiar, jest to, że mamy duży udział w tym, jakiego rodzaju szafki będą elementami zabudowy. Projektant weźmie pod uwagę nasze oczekiwania względem ich szerokości i wysokości, liczby szuflad i innych podobnych. To bardzo ważne na przykład dla osób poruszających się na wózku.

Kolejnym atutem zabudowy kuchennej wykonanej na zamówienie jest możliwość zabudowania urządzeń AGD. Lodówka czy zmywarka mogą mieć fronty z forniru takiego samego jak pozostałe meble, dzięki czemu nic nie zaburza naszej stylizacji. W przypadku mebli kuchennych na wymiar, w przeciwieństwie to gotowych systemów, jesteśmy w stanie stworzyć zabudowę aż po sufit, co jest rozwiązaniem idealnym dla małych pomieszczeń. W tym przypadku też o wiele łatwiej wkomponować do kuchni oświetlenie zgodnie z naszymi potrzebami. Już na etapie projektowania możemy wskazać, gdzie ma się ono znaleźć – możemy też zdecydować się na nowoczesne rozwiązania takie jak podświetlane szuflady.

Kuchnia nowoczesna lub klasyczna

Wykorzystanie w naszym mieszkaniu zabudowy kuchennej na wymiar stwarza ogromne możliwości w zakresie stylizacji wnętrz. Warto wybrać producenta, który oferuje meble w stylistyce, która odpowiada naszym upodobaniom. W aranżacji wnętrz panuje tendencja do tworzenia spójnego wnętrza, w którym poszczególne pomieszczenia współgrają ze sobą. Dlatego, jeśli reszta mieszkania jest nowoczesna, powinniśmy wybrać nowoczesne meble kuchenne. Do wnętrz klasycznych natomiast możemy wybrać meble stylizowane zdobione frezami – wyżłobionymi ramkami czy paskami. Niezależnie jednak od stylistyki, w jakiej będą utrzymane fronty meblowe, zawsze powinniśmy natomiast sięgać po innowacyjne rozwiązania w zakresie wyposażenia szafek. Warto zastanowić się nad zastosowaniem na przykład koszy cargo czy innych systemów ułatwiających organizację zawartości szuflad.

Opracowanie:

Timbertall Modern Patryk Fitak

Rabka-Zdrój , Podhalańska 4

Podziel się