Materiał Partnera Jakiej obróbce poddaje się metal podczas produkcji mebli?

Jakiej obróbce poddaje się metal podczas produkcji mebli?

Metalowe meble stają się niezbędnym elementem wyposażenia coraz większej liczby zakładów, firm oraz pojazdów serwisowych. Dzięki nim sprawniej i wygodniej organizujemy pracę, realizację zleceń oraz fachowo przechowujemy sprzęt, akcesoria i drobne elementy. Jak powstają metalowe meble? Na czym polega ich fenomen?

Metal to materiał doceniany przez wiele branż, dzięki swojej wytrzymałości, ale również łatwości formowania z niego różnych elementów. To składnik stelaży, rusztowań, wentylatorów przemysłowych, silników i mebli, które znajdą zastosowanie w każdej niemal firmie. Metalowe meble pozwalają na wygodne przechowywanie przedmiotów oraz organizację przestrzeni do pracy. Firmy takie jak Metalowiec Spółdzielnia Inwalidów dzięki możliwościom obróbki metalu tworzą meble warsztatowe, wyposażenie dla samochodów serwisowych oraz wiele innych akcesoriów, które ułatwiają działanie firm oraz pracę indywidualnych osób. Jakiej obróbce poddajemy metal?

Obróbka na zimno

Obróbka plastyczna metalu pozwala go wykorzystać w rozmaitych strukturach. Trwała zmiana kształtu sprawia, że metalowe elementy można wykorzystać, jako strukturę stelażu, rusztowania, fundamentów, ale również, jako części maszyn, mebli, oraz elementy dekoracyjne np. ozdobne bramy wjazdowe lub balustrady. Proces zmiany kształtu może odbywać się na zimno, wymagane jest wtedy działanie dużą siłą na fragment, który chcemy dostosować do naszych potrzeb. Do najpopularniejszych technik odkształcania elementów metalowych należą walcowanie, kucie, wyciskanie i tłoczenie. Dzięki nim otrzymujemy blachy, rury, pręty, oraz drobne elementy. Przeprowadzenie takiej obróbki wymaga posiadania odpowiedniego parku maszynowego, dzięki któremu procesy będą zachodzić szybko i profesjonalnie. Podstawowym wyposażeniem zakładów produkujących metalowe elementy są gilotyny do cięcia blach, prasy hydrauliczne, zgrzewarki i urządzenia do spawania. Zapewnia to proces produkcji od początku do samego końca. Natomiast obecność lakierni na terenie takiego zakładu gwarantuje wykończenie i odpowiednią konserwację produkowanych części.

Lakiernia proszkowa- dlaczego warto z niej korzystać?

Meble metalowe wykorzystywane w takich miejscach jak warsztat powinny być odpowiednio zabezpieczone, aby posłużyły długo i w niezmienionej formie. Nie wystarczy zespawać ze sobą metalowe pręty, aby stworzyły one rusztowanie pod metalowy stół do warsztatu. Samo wycięcie i zmontowanie szafki do przechowywania narzędzi również może okazać się niewystarczające. Wszystkie tego rodzaju meble powinny być zabezpieczone i odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie różnych substancji jak smary, oleje, farby oraz substancji chemicznych. Powłoki ochronne oraz farby proszkowe sprawiają, że metalowe meble stają się trwałe i wytrzymałe i można korzystać z nich przez lata. Malowanie proszkowe czyni powierzchnię odporną na korozję i działanie wody oraz pozwala nadać kolor meblom. Można dopasować szafki, stoły czy wózki warsztatowe do kolorystyki wykorzystywanej przez firmę. Właściwie przeprowadzone, jest bezpiecznym dla środowiska i człowieka procesem.

Opracowanie:

Metalowiec Spółdzielnia Inwalidów

Poznań , Bułgarska 39a

Podziel się