Materiał Partnera Jakie meble kupić do pokoju dziecięcego?

Jakie meble kupić do pokoju dziecięcego?

Oczekiwanie na nowego członka rodziny to szczególny czas dla rodziców. Wielu z nich decyduje się na urządzenie pokoiku jeszcze przed narodzinami, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. I choć niemowlęta nie potrzebują wielu mebli, warto myśleć przyszłościowo i kupić taki zestaw, który posłuży latami. Jakie meble warto kupić do pokoiku dziecięcego?

Pojemna szafa

Osoby, które zostaną rodzicami po raz pierwszy, czasami nie zdają sobie sprawy, jak wiele przestrzeni mogą zająć dziecięca ubranka i akcesoria. Już na samym początku potrzebna jest konkretna wyprawka, a z miesiąca na miesiąc ilość ubrań i różnego rodzaju bibelotów będzie rosła. Zdarza się, że rodzice zamawiają wyłącznie komodę, a już po kilku miesiącach nie mają gdzie upychać zabawek. Doskonałym rozwiązaniem jest zamówienie szafy na wymiar, która będzie idealnie dopasowana do możliwości danego pomieszczenia. Przesuwane szafy są pojemne i funkcjonalne. Można znaleźć je w ofercie producenta Stol-Bud, który zajmuje się realizacją nawet najbardziej nietypowych projektów. Przedstawiciele przedsiębiorstwa służą również dobrą radą, a firma mieści się w Pokrówce niedaleko Chełma.

Czy warto kupić łóżko?

Początkowo niemowlęta sypiają w łóżeczku, dlatego czasami nawet nie przyjdzie na myśl zakup łóżka. Zwykle dzieci przenoszą się z łóżeczka na łóżko mniej więcej w wieku 2-3 lat. Jeśli rodzice nie planują zakupu nowego zestawu mebli, a pomieszczenie jest wystarczająco duże – warto zlecić również wykonanie łóżka dziecięcego. W ten sposób będzie zawsze dopasowane do całego zestawu. Jedną z zalet mebli na zamówienie jest jednak możliwość złożenia zamówienie w dowolnym momencie, a producent dopasuje je do kompletu. To doskonały sposób również wtedy, kiedy meble zostały już kupione w innym miejscu i brakuje kilku elementów np. większej szafy lub biurka.

Nie zabieraj przestrzeni!

Podczas planowania wyposażenia do pokoju dziecięcego trzeba pamiętać o tym, aby mimo wszystko go nie zagracić. Maluchy potrzebują wolnej przestrzeni, po której będą mogły swobodnie się poruszać i bezpiecznie bawić. Meble dziecięce powinny być stworzone w taki sposób, aby nie stwarzać zagrożenia np. poprzez przewrócenie się przy mocniejszym pociągnięciu za szufladę lub uwieszenie się na nich. W zwykłych marketach z tanimi meblami są one często zbyt lekkie (ze względu na słaby materiał) i niestabilne. Przy tego typu meblach nawet chwila nieuwagi może skończyć się tragedią. Producenci mebli na wymiar dbają o to, aby były nie tylko estetyczne, ale także miały mocną i w pełni bezpieczną konstrukcję.

Opracowanie:

Stol-Bud Michał Knotowicz

Pokrówka , Gminna 102

  • tel. 781 705 000

Podziel się