Materiał Partnera Jakie maszyny i narzędzia przydadzą się w naszym ogrodzie?

Jakie maszyny i narzędzia przydadzą się w naszym ogrodzie?

Większość należących do nas ogrodów pełna jest różnego rodzaju roślinności, która wymaga odpowiedniej i przede wszystkim regularnej pielęgnacji. Chcąc cieszyć się pięknym, bogatym w owoce i kwiaty terenem zielonym zdecydowanie powinniśmy wyposażyć się w różnego typu urządzenia, które służą do prac z nim związanych. Jakie zatem narzędzia i maszyny powinny znaleźć się w naszym ogrodzie? Odpowiedź znajduje się w naszym artykule.

Nożyce do żywopłotu i pilarka

Pierwszym typem narzędzi ogrodowych, jaki zdecydowanie przyda się każdemu posiadaczowi ogrodu są nożyce do żywopłotu. Ten sprzęt stosuje się do przycinania różnych typów roślinności takich jak np. berberysy czy tuje, które w bardzo ładny sposób otaczają cały nasz ogródek. Wśród tego typu urządzeń możemy oczywiście wybrać ręczne sekatory, jednak zdecydowanie efektywniejszą opcję stanowią nożyce akumulatorowe, spalinowe lub elektryczne. Będąc przy temacie przycinania, nie powinniśmy również zapominać o maszynie takiej jak pilarka, która w skuteczny sposób pozwoli nam na przycięcie grubszych gałęzi drzew lub po prostu usunięcie ich w całości z terenu naszej posesji.

Podkaszarki, kosiarki i traktorki ogrodowe

Czym byłby ogród bez trawnika? Urządzeniami, jakie zdecydowanie powinny znaleźć się w naszym arsenale (jeżeli chodzi o tematykę ogrodnictwa), są oczywiście również kosiarki do trawy. Do niewielkich trawników wystarczą nam kosiarki akumulatorowe, zaś w przypadku większych powierzchni zdecydowanie lepiej postawić na kosiarki elektryczne (gdy mamy dostęp do prądu) lub spalinowe (w przypadku braku dostępu do prądu). Jedną z form kosiarek do trawy jest również jej mniejsza oraz lżejsza wersja, czyli podkaszarka. Pomoże nam ona skosić trawę w bardzo trudno dostępnych miejscach, gdzie nie sięgniemy tradycyjną kosiarką,  a także przy chodnikach lub rabatach. Dla osób ceniących sobie większą wygodę idealne będą zaś traktorki ogrodowe, które nie tylko łączą w sobie funkcjonalność kosiarki, ale także  posiadają różne możliwości np. usunięcia śniegu.

Skąd wziąć maszyny i narzędzia do ogrodu?

Poza wyżej wymienionymi rodzajami urządzeń ogrodniczych istnieją również takie maszyny jak kultywatory, wertykulatory, dmuchawy do liści, odśnieżarki czy podkszesywarki, które także mogą przydać się do prac ogrodowych. Wysokiej jakości sprzęty ogrodnicze wyłącznie od renomowanych producentów takich jak Gardena, Macul, Fiskars czy Hecht znaleźć możemy w Zakładzie Usług Leśnych Mazurlas s.c. należącej do Henryka i Zygmunta Kojro, którzy dzięki swojemu doświadczeniu w branży ogrodniczej pomogą nam dobrać niezbędny dla nas  sprzęt. Firma ta jest również autoryzowanym dealerem produktów marki Husqvarna.

Opracowanie:

Podziel się